imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

“Państwo w Państwie”: Pożyczyli miliony na modernizację. Galeria handlowa tonie w długach

ar281yrx8ad181s7gnmswv3j6pb6fa4w.jpg


Byli właściciele galerii handlowej w Nowym Targu pożyczyli z banku miliony złotych na jej modernizację i rozwój. Do dziś ani nie spłacili kredytu, ani nie wyremontowali galerii, co więcej – zadłużyli ją i doprowadzili do sytuacji, w której najemcy mają coraz więcej wątpliwości czy nadal chcą z galerią współpracować. Więcej w programie “Państwo w Państwie” o 19:30.

Bałagan, podwyższanie czynszów i niepewna przyszłość – to są pretensje najemców galerii Nowotarskiej do zarządczyni budynku, która z ramienia sądu powinna bałagan po poprzednich właścicielach posprzątać, ale zdaniem najemców od trzech lat nie robi nic, by ratować galerię.

 

ZOBACZ: “Państwo w Państwie”. Domy mogą runąć w przepaść. Pozwolenie na budowę wydano, wszyscy umywają ręce

 

– Tutaj ewidentnie widać na ścianach wykwity, zlewa się woda ponieważ nad nami jest agregat prądotwórczy dla hotelu. Widać, jak to zostało załatwione, grzyb, wilgoć, a my przecież 10 lat płacimy czynsz tutaj – mówi Piotr Kołodziej, najemca lokalu.

 

Byli właściciele galerii handlowej w Nowym Targu pożyczyli z banku miliony złotych na jej modernizację i rozwój. Do dziś ani nie spłacili kredytu ani nie wyremontowali galerii.

 

 

“Czujemy się jak zakładnicy”

– Można się pokusić o taką tezę, że tu mogło po prostu dojść do popełnienia czynu zabronionego, oszustwa jakiegoś kredytowego – mówi Paweł, były agent CBA

 

Co więcej, byli właściciele zadłużyli galerie i doprowadzili do sytuacji, w której najemcy mają coraz więcej wątpliwości czy nadal chcą z galerią współpracować.

 

ZOBACZ: “Państwo w Państwie”: Mieszkańcy kupili lokale w nowym bloku. Spółdzielnia zażądała potężnych dopłat

 

– To doprowadza właśnie do takiej sytuacji która jest szkodliwa zarówno dla firmy, dla spółki która dalej tonie w długach, dla wierzycieli którzy nie otrzymują swoich pieniędzy, ale również dla najemców, którzy nie mają pewności do tego, jaka jest ich przyszłość – tłumaczy Beata Białkowska, wiceprezes legalnego zarządu spółki.

 

Najemcy czują się oszukani, a zarządca, która została powołana, by poprawić sytuację nie jest kompletnie zainteresowana tym, by uratować przedsiębiorstwo przed bankructwem.

 

– Tak naprawdę czujemy się jak zakładnicy tej galerii – komentuje Piotr Kołodziej.

 

Więcej w materiale Agnieszki Zalewskiej w programie Państwo w Państwie o 19:30

prz/Polsat News

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment