imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Odnalazł największą bryłkę złota w Anglii. Szukał tylko 20 minut

rj7952r6j7ggirercc4agscvcofa3pvi.jpg


Brytyjski poszukiwacz odnalazł największy samorodek złota w kraju (zdjęcie ilustracyjne)


Poszukiwacz skarbów z Anglii wykopał największą bryłkę złotą, jaką do tej pory znaleziono w tym kraju. – Nie mogłem w to uwierzyć – powiedział brytyjskim mediom. Samorodek udało się odnaleźć po kilkudziesięciu minutach szukania. Teraz znalezisko trafi na aukcję.

Szczęśliwym właścicielem wartościowego samorodka złota jest Richard Brock. Jak opisuje “The Guardian” mężczyzna dołączył do zorganizowanej przez poszukiwaczy złota wyprawy na pola uprawne w Shropshire Hills przy granicy z Walią.

 

ZOBACZ: Tony złota i tragedia nad Bałtykiem. 10 zaskakujących morskich rekordów

 

Na miejsce dotarł spóźniony, a w dodatku miał problem ze swoim wykrywaczem metalu i musiał użyć nieco starszego sprzętu, który nie działał idealnie. Mimo to po zaledwie 20 minutach poszukiwań odkrył ogromną bryłkę złota.

 

– Nie mogłem w to uwierzyć. Spóźniłem się, byłem na miejscu zaledwie kilkadziesiąt minut, a wyprawa miała przecież trwać cały dzień – powiedział brytyjskim mediom.

Największy samorodek złota na angielskiej ziemi

Cenne znalezisko ważyło 64,8 g. Brytyjskie media podkreślają, że jest to prawdopodobnie największe tego typu odkrycie na angielskiej ziemi. Poprzedni największy samorodek złota ważył 54 g.

 

ZOBACZ: USA. Kalifornia: Sprzątali dom po zmarłym ojcu. Znaleźli prawdziwy skarb

 

Poszukiwacz postanowił wystawić znalezioną bryłkę cennego kruszcu na aukcji. Mężczyzna spodziewa się, że samorodek zostanie sprzedany za co najmniej 30 tysięcy funtów (ponad 150 tys. złotych).

 

– Spodziewamy się dużego zainteresowania tym przedmiotem. To rzadka okazja na zdobycie wspaniałego złotego samorodka – przyznał przedstawiciel domu aukcyjnego Ben Jones.

Poszukiwacz nie może uwierzyć w swoje szczęście

Bryłkę znaleziono w pobliżu miejscowości Much Wenlock, przez którą przebiegały kiedyś tory kolejowe, którymi transportowano towary ze słynącej z zasobów złota Walii. 

 

ZOBACZ: Spektakularne znalezisko. Niemcy ogłosili największe odkrycie w historii

 

Nie jest to jednak największy samorodek złota odnaleziony w całej Wielkiej Brytanii. Większe znaleziono w Walii i Szkocji. Pierwszy z nich ważył 97,12 gramów, a drugi 121,3. 

 

Natomiast za największe tego typu znalezisko na świecie uchodzi ważąca ponad 60 kg bryła złotego kruszcu, którą w 1983 roku wykopano w Brazylii.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment