imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Nowy transfer siatkarskiego mistrza Polski! Wzmocnienie na środku

qau1ge1kuera1qxv19huvv6i989jox4k.jpg


Sonia Stefanik zagra w ŁKS Commercecon Łódź.

Sonia Stefanik została nową siatkarką ŁKS Commercecon Łódź. Grająca na pozycji środkowej zawodniczka ma niespełna 21 lat, ale poznała już smak Tauron Ligi, a także gry w młodzieżowej reprezentacji Polski.

Sonia Stefanik jest wychowanką Karpat Krosno. W 2017 roku rozpoczęła naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. W rozgrywkach młodzieżowych reprezentowała kluby UKS Atena Warszawa i LTS Legionovię Legionowo. Gdy dołączyła do drużyny z Legionowa, prowadził go trener Alessandro Chiappini.

 

Zobacz także: Z kadry Vitala Heynena do polskiej ligi! Klub ogłosił transfer znanej siatkarki

 

– Uważam, że Sonia to jedna z najbardziej utalentowanych młodych środkowych w Polsce – komplementował wtedy młodą zawodniczkę obecny szkoleniowiec ŁKS Commercecon.

 

W 2021 roku Stefanik dołączyła do seniorskiego zespołu Legionovii, zaś w połowie sezonu 2022/23 przeniosła się z Legionowa do Energa MKS Kalisz.

 

W przyszłym sezonie środkowa ponownie trafi pod skrzydła Alessandro Chiappiniego. Wraz z ŁKS Commercecon Łódź będzie bronić tytułu mistrza Polski.

 

– Uważam, że jest to doskonała okazja do dalszego rozwoju jako zawodniczka, ale również jako osoba. Jestem niesamowicie wdzięczna za możliwość pracy w takim zespole jakim jest ŁKS – podkreśliła siatkarka.

 

 

– Wierzę, że najbliższy sezon przyniesie nam oraz naszym kibicom wiele radości i powodów do dumy. Dołożę wszelkich starań, by pomóc drużynie osiągać jak najwyższe cele – zadeklarowała.

 

Młoda siatkarka liczy oczywiście na wsparcie kibiców, a jak wiadomo Ełkaesiacy słyną z energetycznego dopingu.

 

– Uwielbiam energię, jaką otrzymujemy jako zawodniczki podczas meczu. Wsparcie od kibiców jest jedną z piękniejszych chwil jakie można poczuć na boisku – podkreśliła Sonia Stefanik.

RM, Polsat Sport, lkscommerceconlodz.pl

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment