imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Nowy CEO Boston Consulting Group

DOC.20210528.39396235.2.jpg


Fot. Boston Consulting Group – Christoph Schweizer

Christoph Schweizer obejmie stanowisko CEO Boston Consulting Group z dniem 1 października 2021 roku, jako siódmy CEO w 58-letniej historii firmy. Zastąpi Richa Lessera, który ustąpi z obecnego stanowiska CEO BCG po prawie dziewięciu latach.

Christoph Schweizer jest związany z organizacją od 23 lat, od momentu dołączenia do BCG w 1997 roku. Rozwijał i przekształcał duże międzynarodowe przedsiębiorstwa, w szczególności w branży opieki zdrowotnej oraz w firmach private equity. Od 2017 roku kieruje BCG w Europie Środkowej i Wschodniej oraz na Bliskim Wschodzie. Jest odpowiedzialny za 23 kraje, które stanowią 30% przychodów firmy, w tym 39 biur i kilka wyspecjalizowanych jednostek, takich jak BCG Platinion i INVERTO. Od 2014 roku jest członkiem Komitetu Wykonawczego i Komitetu Operacyjnego firmy. „Będziemy nadal wspierać klientów i światowych liderów w rozwiązywaniu ich najważniejszych i złożonych problemów, aby przyciągać i bronić różnorodnych talentów oraz stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom świata, takim jak zmiana klimatu” – powiedział Schweizer w oświadczeniu.

Zmiana oznacza koniec kadencji Richa Lessera na stanowisku lidera BCG. Po objęciu przez niego najwyższego stanowiska w firmie w 2013 r. był głównym doradcą stowarzyszenia World Economic Forum Alliance of CEO Climate Leaders. Jako CEO BCG pomógł rozszerzyć zasięg firmy z 42 do 51 krajów, prawie trzykrotnie zwiększył przychody i ponaddwukrotnie zwiększył zatrudnienie do ponad 22000 pracowników. Rich Lesser obejmie funkcję globalnego Chairmana w BCG.

Źródło informacji: Boston Consulting Group

 


Source link

Leave a Comment