imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Nothing z 70 milionami dolarów finansowania w serii B, wspierani przez EQT Ventures i C Ventures

1-1.jpg


LONDON–(BUSINESS WIRE)– Nothing, londyńska firma elektroniki użytkowej, której celem jest tworzenie produktów zmniejszających barierę pomiędzy technologią a człowiekiem potwierdziła otrzymanie 70 milionów dolarów w kolejnej rundzie finansowania serii B. Głównymi inwestorami są EQT Ventures oraz C Ventures a dodatkowymi partnerami GV, Future Shape Tony’ego Fadella, Gaorong Capital oraz Animoca Brands. Finansowanie umożliwi powiększenie liczby produktów w portfolio oraz założenie centrum projektowego w Londynie.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20220309005562/pl/

Informacje dotyczące produktów dostępnych w 2022 roku oraz kolejna planowana runda społecznościowego finansowania udziałowego zostaną przedstawione podczas, The Truth, wydarzenia zaplanowanego na 23 marca 2022. Więcej szczegółów na nothing.tech.

Carl Pei, CEO oraz współzałożyciel Nothing powiedział:

„Dzięki kolejnej rundzie finansowania, jesteśmy w stanie płynnie przejść do urzeczywistnienia następnego etapu naszej wizji rzeczywistości cyfrowej. Jestem niezmiernie wdzięczny naszej społeczności oraz naszym inwestorom. Pierwszy rok to dopiero rozgrzewka i nie możemy się doczekać 23 marca żeby przedstawić to co Nothing ma w planach”.

Kolejna runda inwestycyjna Nothing daje łącznie kwotę 144 milionów dolarów, wliczając w to 1,5 miliona z pierwszej rundy społecznościowego finansowania udziałowego, które pobiło rekord w najszybciej zebranym milionie dolarów w takiej formie. Fundusze, wspólnie z Qualcomm Technologies i ich platformą Snapdragon, zostaną wykorzystanie na stworzenie nowych kategorii produktowych oraz organizację biura projektowego w Londynie, kierowanego przez byłego Head of Design firmy Dyson, Adama Batesa.

„Jesteśmy zaszczyceni możliwością wspierania Nothing. Technologia konsumencka jest już od wielu lat zdominowana przez te same firmy, które oferują mało inspirujące produkty. Nothing prezentuje nową, ciekawą przyszłość, w której umiejętnie łączy innowacyjny design, wspieranie ochrony środowiska dzięki neutralności produktów na wpływ emisji dwutlenku węgla, oraz możliwość szybkich zmian co pomoże nam w zmianie naszego stosunku do technologii, ale i też korzystania z niej” – powiedział Ted Persson z EQT Ventures.

Adrian Cheng, założyciel C Ventures oraz CEO New World Development:

”Z dumą wspieramy młodych przedsiębiorców, takich jak Carl. To właśnie takie osoby reprezentują w jaki sposób chcielibyśmy łączyć się z nową generacją klientów dzięki nowemu, artystycznemu podejściu. Z ciekawością patrzymy na to w jaki sposób wspierając Nothing, będą oni w stanie złamać hegemonię gigantów technologii konsumenckiej oraz wejść na odważną ścieżkę podważania ich status quo”.

Pierwszy produkt Nothing, słuchawki ear (1) z neutralnym wpływem emisji dwutlenku węgla na środowisko, miał swoją premierę w sierpniu 2021 – od tamtego czasu na rynek wyszło 400 000 sztuk tego produktu, który jest traktowany jako początek inteligentnie łączonej serii produktów definiowanej przez wyróżniający się design.

Więcej informacji dotyczących wydarzenia Nothing można zaleźć na Instagramie, Twitterze, bądź dzięki subskrypcji do newslettera na nothing.tech.

Nota redaktora:

Ważne inwestycje EQT Ventures to: Instabox, dott, Peakon, Einride, Small Giant Games, Handshake.

Ważne inwestycje C Ventures to: Casetify, Animoca Brands, RTFKT Studios (zakupione przez Nike), Matrixport, Sensetime, XPeng.

Nothing

Nothing, to londyńska firma elektroniki użytkowej, której celem jest tworzenie produktów zmniejszających barierę pomiędzy technologią a człowiekiem. Dzięki premierowemu produktowi ear (1), Nothing rozpoczął budowę połączonego ekosystemu urządzeń wyróżniających się sztuką i designem oraz tchną nowy oddech w kategorię technologiczną.

Nothing to prywatna firma wspierana przez GV (wcześniej Google Ventures), EQT Ventures, C Ventures oraz inwestorów prywatnych Tony Fadell (Future Shape, twórca produktów iPod), Casey Neistat (popularny z filmów na YouTube oraz współzałożyciel Beme), Kevin Lin (współzałożyciel Twitch) oraz Steve Huffman (współzałożyciel i CEO Reddit).

EQT Ventures

EQT Ventures to fundusz inwestycyjny zrzeszający najbardziej ambitnych założycieli w Europie i Stanach Zjednoczonych. Ich siedzibą jest Luxemburg jednak inwestorzy są z takich miast jak Sztokholm, Amsterdam, Londyn, San Francisco, Berlin, Paryż.

Firma stworzona na podstawach osób doświadczonych w budowaniu i rozwijaniu różnych rozwiązań, pomaga nowym przedsiębiorcom w zbieraniu funduszy na ich działania oraz wspiera wiedzą, dzięki którym mogą powstawać produkty dostępne na światową skalę. www.eqtventures.com.

C Ventures

C Ventures to jeden z najpopularniejszych funduszy inwestycyjnych kierowany przez Adriana Chenga łączącego najlepsze rozwiązania krajów zachodu oraz wschodu. Takie połączenie pozwala na budowanie globalnego ekosystemu dedykowanemu generacji Z oraz millennials i otwieraniu się na zmiany w modelach biznesowych oraz sektorach konsumenckich. Zespół ekspertów posiada dostęp do historii wspierania firm, które osiągnęły sukces dzięki połączeniu z największymi przedsiębiorcami oraz firmami rodzinnymi. Inne inwestycje C Ventures to: Casetify (DTC marka akcesoriów elektronicznych), Animoca Brands, RTFKT Studios, znani z rozwiązań NFT; Matrixport, Sensetime i XPeng etc.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20220309005562/pl/

Źródło: Nothing

KONTAKT:

Harry Ashcroft

Burlington

e-mail: [email protected]

tel. (44) 07429108277

e-mail: [email protected]

Brand Assets

Źródło informacji: Business Wire


Source link

Leave a Comment