imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Niecodzienny widok na plaży. Wojskowe transportery między parawanami

c1t3pp2ocbmgni3d4545c1jc9o63r9yq.jpg


Turyści odpoczywający na plażach w Dziwnowie i Dziwnówku byli świadkami przejazdu transporterów samobieżnych z 8. Batalionu Saperów z Dziwnowa. Pojazdy lawirowały między kocami i parawanami plażowiczów. – Mogłoby tak być codziennie, dzieci oglądały – mówi reporterce Polsat News jedna z kobiet.

Po plaży w Dziwnowie, pomiędzy wypoczywającymi turystami, przejechały opancerzone wojskowe transportery.

 

– Lawirujące między plażowiczami pływające transportery samobieżne to z całą pewnością widok niecodzienny. Widok, który mógł i zaskoczył wypoczywających plażowiczów – relacjonowała Anna Nosalska z Polsat News.

Transportery na plaży w Dziwnowie

Pojazdy przejechały wzdłuż plaży z Dziwnówka do Dziwnowa, o czym jako pierwsze poinformowały lokalne portale GS24.PL i kamienskie.info.  

 

WIDEO: Niecodzienne widoki na plaży. Po plaży w Dziwnowie przejechały wojskowe transportery

 

 

– Byłem kawałek od przejazdu. Nie przejąłem się, dla mnie to było coś w rodzaju atrakcji – powiedział Polsat News jeden ze świadków przejazdu.

– Mogłoby tak być codziennie, dzieci oglądały – dodała inna plażowiczka.

“Zachowali szczególną ostrożność”

Polsat News skontaktował się z jednostką, do której należą żołnierze z nagrania. Rzecznik 8 Flotylli Obrony Wybrzeża potwierdził, że przejazd miał związek z przemieszczeniem się wojskowych z 8. Batalionu z poligonu pod Dziwnówkiem do ich macierzystej jednostki w Dziwnowie.

 

Dodał, że przejazd był wcześniej ustalony z odpowiednimi organami. – Rzecznik zapewnił, że żołnierze, którzy manewrowali między rozłożonymi kocami zachowali szczególną ostrożność – powiedziała reporterka. 

 

Część turystów ma jednak inne zdanie na ten temat.

– To jest niebezpieczne szczególnie dla dzieci, ale i zwierząt. (…) Po prostu nie jeździ się między ludźmi, widziałem, że matki łapały swoje dzieci – mówi jeden z mężczyzn. 

8. Batalion Saperów z Dziwnowa to jedna z najstarszych jednostek w Polsce. Żołnierze tej formacji od kilkudziesięciu lat regularnie ćwiczą na poligonie pod Dziwnówkiem. 

aas/dk/Polsat News

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment