imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Nie żyje Charles Grodin. Aktor miał 86 lat

000C3QO781F1XNE3-C411.jpg


W wieku 86 lat zmarł Charles Grodin – przekazał “The New York Times” syn aktora. Grodin znany był z ról w takich filmach jak “Zdążyć przed północą”, “King Kong” oraz serii “Beethoven”. Walczył z rakiem szpiku kostnego.

Grodin zmarł we wtorek w swoim domu w Wilton w Connecticut. Do końca była przy nim jego żona – Elissa. Portal TZM informuje, że stan zdrowia aktora gwałtownie pogorszył się w ostatnich tygodniach.

Pierwsze kroki w showbizensie Grodin stawiał na Brodwayu – w 1962 r. zagrał w komedii “Tchin-Tchin”. Jego przełomową rolą była ta u boku Ellen Burstyn w sztuce “Same Time, Next Year” (“Za rok o tej samej porze”) w roku 1975.

W ciągu swojej ponad 50-letniej zagrał w kilkudziesięciu filmach m.in. “King Kongu” (wersji z 1976 r,), “Dziecku Rosemary” i komedii “Kid złamane serce”.

Włochy: Kolejny raz wstrzyknięto kobiecie cztery dawki szczepionki

Szczyt popularności aktora to przełom lat 80-tych i 90-tych. Wraz z Robertem De Niro zagrał w komedii kryminalnej “Zdążyć przed północą”.

W 1992 r. wcielił się w głowę rodziny w popularnej serii familijnej “Beethoven” – mimo skromnego budżetu pierwsza część zarobiła blisko 150 mln dolarów.


Source link

Leave a Comment