imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Najciekawsze koncerty w 2023 roku. Harry Styles, Imagine Dragons, Sanah, Podsiadło

000FQG5HOJQ2127U-C429.jpg


Niewątpliwie jeden z najgłośniejszych koncertów w 2023 roku to przyjazd Harry’ego Stylesa. Jego pierwszy występ w Polsce na krakowskiej Tauron Arenie cieszył się ogromną popularnością, a wszystkie bilety wyprzedały się w ciągu chwili. W ramach trasy Love On Tour 2023 artysta zaśpiewa 2 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilety są jeszcze dostępne na stronie Live Nation Polska lub Ticketmaster, jednak tylko w wariantach powyżej tysiąca złotych.Pomimo odwołania występu w zeszłym roku The Weeknd nie ominie Polski w 2023. Wejściówki na koncert wokalisty 9 sierpnia  można jeszcze nabyć w cenach powyżej 800 zł na stronie organizatora Live Nation Polska.
W czerwcu do Warszawy na PGE Narodowy zawita również grupa Red Hot Chili Peppers. Ostatni raz w Polsce byli sześć lat temu.

W lipcu zobaczymy się jeszcze z wokalistką P!NK w ramach Summer Carnival Tour.

Najwięcej emocji czeka nas w sierpniu. Drugiego dnia miesiąca na PGE wystąpi legendarny Depeche Mode, a 14 sierpnia pojawią się Imagine Dragons. Dotychczasowe ogłoszenia warszawskiego Stadionu na 2023 rok zamyka Dawid Podsiadło, którego show (26 sierpnia) odbędzie się na scenie ustawionej centralnie na środku obiektu (formuła 360 stopni). Koncert został całkowicie wyprzedany.

Niedługo po swoim ostatnim występie w wakacje 2022 Rammstein powróci do nas podwójnie. Pierwotnie planowano jeden koncert, mający odbyć się 30 czerwca 2023 roku na Stadionie Śląskim. Jednak ze względu na wielkie zainteresowanie i szybkie wyprzedanie biletów zespół ogłosił drugie show na kolejny dzień. Bilety na 31 czerwca są dostępne na stronie Live Nation Polska lub Eventim.

Na chorzowskim stadionie rozbrzmi również polska muzyka. W ramach krótkiej trasy “Uczta nad Ucztami” Sanah wystąpi 15 sierpnia na Śląsku, a niecały miesiąc później (8 września) w gdańskiej Polsat Plus Arenie. Wejściówki można zakupić na platformie biletowej Eventim lub poprzez stronę ucztanaducztami.pl.

Poza wielkimi występami zagranicznych gwiazd, warto zwrócić uwagę także na polskich artystów. Do końca marca 2023 Ralph Kamiński przemierzy kluby w niemal całym kraju, promując swój najnowszy album “Bal u Rafała”.

W tym samym czasie ze swoim albumem “Czułe Kontyngenty” w trasę wyruszy zespół Karaś/Rogucki. Grupa skupiła się na stolicach województw, a ceny biletów zaczynają się od około 89zł.

Mamy też dobrą wiadomość dla prawdziwych koneserów polskiej alternatywy. Latem czeka nas seria koncertów Letnie Brzmienia, podczas której można usłyszeć gwiazdy polskiej muzyki alternatywnej. W ostatnich latach byli to m.in. Daria Zawiałow, Mery Spolsky, Krzysztof Zalewski, Brodka. Na 2023 organizatorzy przygotowali występy w formie dwudniowego festiwalu w dziewięciu miastach: Bielsko-Biała, Kraków, Rzeszów, Lublin, Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Poznań. Brzmi interesująco? Pomimo że nie ogłoszono jeszcze wykonawców, już jest możliwość kupna karnetu za 249zł na stronie goodtaste.pl.

Na koniec 2023 roku duet Kwiat Jabłoni ogłosił jesienno-zimową trasę “Jedyne takie koncerty w Polsce”, mającą zawitać do największych miast w kraju. Zespół zapowiada, że będą to występy, podczas których usłyszymy utwory z nadchodzącego trzeciego albumu. Ceny biletów rozpoczynają się między 99 zł a 129 zł zależnie od miejsca.

Ponadto wiele swoich koncertów ogłosili Bryska i Rubens. Na co dzień polecamy zaglądać do mniejszych i większych klubów muzycznych, gdzie można odkryć wiele różnych ciekawych nazwisk.

W nadchodzącym roku nie zabraknie wielkich festiwali. Kto i kogo do tej pory ogłosił?

·       Open’er Festival – Arctic Monkeys, Lizzo, OneRepublic, Kendrick Lamar,

·       FEST Festival – The Chemical Brothers, Two Feet, Yungblud, Rubens,

·       Orange Warsaw Festival – Sam Smith, The 1975.

Na mapie wydarzeń nie mogło zabraknąć Pol’and Rock Festiwal 2023, który na razie zaprosił zespoły Biohazard i Spin Doctors. Pojawi się również kolejna edycja Jarocin Festiwal, dedykowanego nie tylko fanom muzyki rockowej.

Maja Krawczyk


Source link

Leave a Comment