imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

MFiPR: wzmocnienie roli samorządów tematem rozmów szefa MFiPR w Bratysławie

MFiPR-puda.jpg


Minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda ma we wtorek uczestniczyć w spotkaniu ministrów odpowiedzialnych za politykę spójności w Bratysławie – poinformował w poniedziałek PAP resort funduszy. Rozmowy mają dotyczyć m.in. wzmocnienia roli samorządów w realizacji polityki spójności.

Jak przekazało ministerstwo funduszy i polityki regionalnej, spotkanie zorganizowane z inicjatywy słowackiego ministra inwestycji, rozwoju regionalnego i informatyzacji związane jest z powołaniem przez Komisję Europejską grupy ekspertów wysokiego szczebla ds. przyszłości polityki spójności (HLG). Grupa zebrała się po raz pierwszy 31 stycznia br.

„Wnioski oraz zalecenia grupy eksperckiej będą opublikowane na początku 2024 r.” – wskazało MFiPR.

Według informacji resortu, celem wtorkowego spotkania w Bratysławie jest m.in. dyskusja nad wzmocnieniem roli samorządów w realizacji polityki spójności.

„Ma to szczególne znaczenie w kontekście priorytetów związanych z cyfryzacją i zieloną transformacją, a także obecną sytuacją geopolityczną i jej wpływem na europejską gospodarkę” – przekazało MFiPR.

Jak dodano, w nieformalnym spotkaniu w Bratysławie ministrów odpowiedzialnych za politykę spójności, dotyczącym przyszłości tej polityki, oprócz ministra Grzegorza Pudy wezmą udział delegacje: Bułgarii, Chorwacji, Republiki Czeskiej, Węgier, Rumunii, Słowenii, Hiszpanii (ze względu na nadchodzącą prezydencję).

„W spotkaniu uczestniczyć będzie również komisarz do spraw spójności i reform Elisa Ferreira oraz przewodniczący grupy ekspertów wysokiego szczebla ds. przyszłości polityki spójności prof. Andrés Rodriguez” – wynika z informacji MFiPR.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP 


Source link

Leave a Comment