imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Mariusz Błaszczak zareagował na propozycję Szymona Hołowni: Triumf Łukaszenki i Putina

x2en8q7328eco7c89i3shm15i47sh1yd.jpg


“Ustępstwo w obronie granicy oznacza powtórkę z Lampedusy w Polsce oraz triumf Putina” – odpowiedział Szymonowi Hołowni na platformie X szef MON Mariusz Błaszczak. Wcześniej marszałek Sejmu zdradził zmiany, jakie chciałby wprowadzić na granicy z Białorusią. – Pragmatyzm nie wyklucza humanitaryzmu. Bezpieczeństwo nie wyklucza człowieczeństwa. “Pushbacki” muszą zostać zakończone – przekonywał.

W piątek podczas konferencji prasowej w Białymstoku marszałek Sejmu był zapytany, jakie kroki trzeba podjąć, żeby zmienić sytuację imigrantów na granicy polsko-białoruskiej. 

Hołownia chce zmian ws. granicy. “‘Pushbacki’ muszą zostać zakończone”

Hołownia stwierdził, że należy stworzyć realny system ochrony granicy Rzeczpospolitej. Zaznaczył przy tym, że “granica musi być szczelna i bezpieczna”. – Na granicę trafiają matki z dziećmi, dramatycznie chore osoby, osoby starsze, z krajów, w których rzeczywiście trwają prześladowania, ale trafiają również migranci zarobkowi z krajów, w których nie trwa wojna – mówił i zaznaczył, że państwo musi rozróżnić sytuację jednych i drugich.

 

ZOBACZ: Spięcie w Sejmie. Szymon Hołownia dopytywał reportera o Jarosława Kaczyńskiego

 

Pragmatyzm nie wyklucza humanitaryzmu. Bezpieczeństwo nie wyklucza człowieczeństwa. Mówiliśmy o tym przez trzy lata naszej drogi do Sejmu i nadal stoimy dokładnie na tym stanowisku. “Pushbacki” muszą zostać zakończone, są nielegalne i niehumanitarne – stwierdził.

“Powtórka z Lampedusy oraz triumf Putina i Łukaszenki”

Na tę wypowiedź zareagował w sobotę szef resortu obrony narodowej. 

 

“Zaraz potem jak Marszałek Hołownia uzdrowi sytuację na granicy, zabierze się za stworzenie systemu, który sprawi, że na świecie zapanuje pokój i szczęście. A na poważnie – marszałek nie ma pojęcia o tym, co tam się dzieje oraz z jakim zagrożeniem ze strony nielegalnych migrantów i służb białoruskich mierzą się nasi żołnierze i funkcjonariusze” – napisał na platformie X Mariusz Błaszczak.

 

 

Podkreślił, że “jakiekolwiek ustępstwo w obronie granicy oznacza powtórkę z Lampedusy w Polsce oraz tryumf Putina i Łukaszenki“.

ap/kg/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment