imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Maria Zacharowa mówiła o “potomkach nazistów”. Jest odpowiedź z Polski

4977a1zmh23pj8oxoqbtbmd5vrsku5zr.png


Zacharowa mówi o “potomkach nazistów”. Jest odpowiedź z Polski

– Nie można powiedzieć, że wszyscy obywatele Polski są rusofobami – powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa na antenie autorskiego programu w radiu Sputnik. Jednak, jej zdaniem, zwolennicy Putina w Polsce mają być za swoje poglądy “dyskryminowani i prześladowani przez władze”. Propagandystka dostała odpowiedź z Polski.

– Nie można powiedzieć, że wszyscy obywatele Polski są rusofobami. Wielu pielęgnuje naszą wspólną historię, ale są zmuszeni do pozostania w podziemiu – powiedziała rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa na antenie swojego autorskiego programu w radiu Sputnik.

Zacharowa o prorosyjskich Polakach: Dyskryminowani przez władze

Propagandystka dodała, że “są to ludzie, którym jest znacznie trudniej niż obywatelom innych krajów, bo naprawdę muszą się ukrywać” i są w Polsce “dyskryminowani i prześladowani przez władze”.

 

Zacharowa zdecydowała się na komentarz po tym, jak tydzień temu ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew nie mógł złożyć kwiatów przed Cmentarzem Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie. Nie udało mu się to, bo drogę skutecznie zagrodzili protestujący.

Żaryn reaguje na słowa Zacharowej. “Wykorzystuje każdą okazję”

Na słowa rzeczniczki rosyjskiego MSZ odpowiedział pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. 

 

 

“Propagandystka Rosji, Maria Zacharowa, po raz kolejny atakuje Polaków i władze RP, realizując dezinformacyjne działania na rzecz strategicznych interesów Kremla” – ocenił Żaryn w serii wpisów na Twitterze. 

 

ZOBACZ: Maria Zacharowa o “dzikiej postawie” Polaków. “Nie ma na to słów”

 

Przypomniał ponadto fragmenty wypowiedzi propagandystki o “grupie osób, która przejawia niechęć wobec Rosji” i dzieli przeciwników Putina na trzy kategorie. Pierwsza, to “politycy wykonujących antyrosyjskie działania na zlecenie NATO i USA”, druga – “dziennikarze prowadzący propagandowy, odczłowieczający coaching” oraz trzecia – “dążący do zemsty potomkowie nazistów, pokonani przez Rosję w II wojnie światowej”.

 

Minister w KPRM przypomniał, że Zacharowa pełni jedną z kluczowych ról w rosyjskim systemie kłamstwa.

 

ZOBACZ: Marija Zacharowa: Polska może zostać wciągnięta w konflikt na Ukrainie

 

“Propagandzistka wykorzystuje każdą niekorzystną dla Rosji sytuację w relacjach z Polską do ataku na nasz kraj, oczerniania i oskarżania o rusofobię. Próbuje przy tym dzielić społeczeństwo polskie na rusofobów i rusofili, którzy popierają dobre relacje z Moskwą i rzekomo sprzeciwiają się “antyrosyjskiemu szaleństwu” władzy” – wskazał Żaryn. 

kg/dk/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment