imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Lions International udziela wsparcia i przynosi nadzieję ukraińskim uchodźcom

lions_clubs_international_logo.jpg


OAK BROOK, stan Illinois, 11 marca 2022 r. /PRNewswire/ — Lions International, największa na świecie organizacja humanitarna, angażuje się w pomoc dla ponad dwóch milionów mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy uciekli ze swoich domów z powodu obecnego konfliktu w Ukrainie. Przewiduje się, że w miarę trwania konfliktu z Ukrainy będzie wyjeżdżać coraz więcej uchodźców, co jeszcze dodatkowo zwiększy skalę tego kryzysu humanitarnego. Z tego powodu w czasie istnienia ogromnych potrzeb członkowie Lions na całym świecie jednoczą się poprzez życzliwość, aby pomóc rodzinom, które tego rozpaczliwie potrzebują.

Aby członkowie Lions w Ukrainie i w krajach sąsiednich mogli wspierać uchodźców i przesiedleńców, Międzynarodowa Fundacja Lions Club International (LCIF) przyznaje dotacje, dzięki którym możliwa będzie pomoc w zapewnieniu natychmiastowej pomocy tym, którzy walczą o zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb.

Ponad 100 tys. USD w formie dofinansowania zostało już przyznane Lions działającym w Polsce, na Węgrzech, w Rumunii, Austrii i Słowacji na pomoc ukraińskim uchodźcom, którzy przekroczyli ich granice. Również w Ukrainie członkowie Lions otrzymali granty LCIF na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb tych, którzy pozostali w kraju. Fundusze zostaną wykorzystane na zakup lekarstw i sprzętu medycznego, jak również innych artykułów pierwszej potrzeby, takich jak żywność i woda, odzież i inne materiały. Dodatkowe dotacje zostaną przyznane, aby pomóc w zaspokojeniu bieżących potrzeb spowodowanych tym kryzysem.

„Członkowie Lions na całym świecie nieustannie łączą się we współczuciu z osobami dotkniętymi trwającym konfliktem w Ukrainie – powiedział przewodniczący LCIF dr Jung-Yul Choi. – Dotacje LCIF umożliwiają im pomoc rodzinom, które uciekły ze swoich domów, w znalezieniu bezpieczeństwa i ochrony w tym niezwykle trudnym czasie”.

Oprócz wsparcia udzielanego przez globalną fundację Lions International do akcji włączają się również kluby Lions. Oddziały regionalne organizują zbiórki pieniędzy i koncerty charytatywne, przewożą mężczyzn, kobiety i dzieci z granicy do bezpiecznych stref. Kluby Lions po drugiej stronie świata zbierają fundusze, prowadzą zbiórki żywności i artykułów spożywczych, a także okazują swoje wsparcie poprzez rzecznictwo i działania zewnętrzne.

„Wydarzenia w Ukrainie wstrząsnęły światem, jednakże odwaga i wytrzymałość narodu ukraińskiego zainspirowały go – powiedział przewodniczący Lions International, Douglas X. Alexander. – Wspieramy wszystkich członków organizacji Lions i ich społeczności w Ukrainie. Służba ta płynie z serca, a ich serdeczność promienieje w tym czasie tak ogromnych potrzeb”.

Wsparcie funduszu LCIF na rzecz uchodźców i przesiedleńców jest możliwe na stronie lionsclubs.org/humanitarianresettlement.

Lions International

Lions Clubs International jest największą na świecie organizacją skupiającą stowarzyszenia usługowe. Ponad 1,4 miliona członków w ponad 48 tys. klubów służy w 200 krajach i obszarach geograficznych na całym świecie. Od 1917 roku Lions wzmacniają lokalne społeczności poprzez praktyczną pomoc i projekty humanitarne, zaś dzięki hojnemu wsparciu Fundacji Lions Clubs International zwiększają swoje oddziaływanie. Instytucja koncentruje się na pomocy osobom z wadami wzroku, ochronie środowiska, walce z rakiem u dzieci, głodem, cukrzycą i innymi najpilniejszymi potrzebami humanitarnymi, aby pomóc w rozwiązywaniu największych wyzwań stojących przed ludzkością. Więcej informacji o Lions International można znaleźć na stronie lionsclubs.org.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/95569/lions_clubs_international_logo.jpg

Źródło: Lions International

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment