imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

La Liga: Atletico wygrało z Getafe i jest liderem

Piłkarze Atletico Madryt wygrali na wyjeździe z Getafe 2:1 w meczu rozpoczynającym 6. kolejkę La Liga. W końcówce dwie bramki dla obrońców tytułu mistrzowskiego zdobył Urugwajczyk Luis Suarez.

Do przerwy prowadziło Getafe po główce Serba Stefana Mitrovica. Był to ich pierwszy gol w starciach z Atletico od… 2011 roku. Gospodarze długo utrzymywali korzystny wynik, ale obraz gry zmieniła czerwona kartka, którą otrzymał w 74. minucie Carles Alena za brutalny faul na Matheusie Cunhi. Grając w przewadze liczebnej goście zepchnęli Getafe do obrony. Dwie akcje skutecznie wykończył Suarez w 78. i 90. minucie.

Atletico objęło prowadzenie w rozgrywkach, wyprzedzając o punkt lokalnego rywala – Real, który w środę będzie podejmować beniaminka z Majorki.

Getafe w sześciu meczach nie zdobyło jeszcze punktu i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, mając minimalnie lepszy bilans bramkowy od zespołu Alaves.