imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Koronawirus. Premier Wietnamu: Kraj przed szczytowym okresem pandemii

0009Z63ZRIC83QIC-C411.jpg


Premier Wietnamu Nguyen Xuan Phuc oświadczył w poniedziałek, że kraj wszedł “w szczytowy okres pandemii” koronawirusa oraz że władze największych miast w kraju powinny zacząć przygotowania do ich zamknięcia. Liczba osób zainfekowanych zbliża się do 200.

“Wietnam wszedł w szczytowy okres pandemii, wielkie miasta muszą przyspieszyć i wykorzystać każdą godzinę i minutę, aby przedsięwziąć określone działania” – głosi opublikowane przez media oświadczenie premiera.

“Hanoi i miasto Ho Chi Minh (dawny Sajgon) muszą dokonać przeglądu planów i zaktualizować je do walki z wirusem oraz być przygotowane na scenariusz zamknięcia miasta” – podkreślił Nguyen Xuan Phuc.

Już wcześniej rząd wietnamski zarządził wstrzymanie przyjmowania wszelkich lotów międzynarodowych, ograniczył loty krajowe, zakazał publicznych zgromadzeń i zamknął, co najmniej do 15 kwietnia, wszelkie placówki świadczące usługi nie uznane za niezbędne.

Wprowadzono też daleko idący program kwarantann i ograniczania kontaktów osobistych po tym, jak zanotowano znaczny wzrost zakażeń koronawirusem Wietnamczyków powracających do kraju oraz cudzoziemców.

Według oficjalnych danych ministerstwa zdrowia wykryto dotychczas 194 przypadki koronawirusa, ale żadnych przypadków śmiertelnych. Ponad 75 tys. osób poddano kwarantannie. 

Władze liczą się z tym, że liczba zakażonych może sięgnąć 1000 osób.


Source link

Leave a Comment