Kolejny wielki triumf Hurkacza. Zobacz, gdzie obejrzeć powtórkę meczu z Pouillem

az718br24y232owy26rvasjtbngxdvz1.JPG

Hubert Hurkacz wyeliminował bardziej doświadczonego Lucasa Pouille, wygrywając w trzech setach. Dzięki temu awansował do trzeciej rundy turnieju ATP w Indian Wells, gdzie czeka na niego Kei Nishikori. Powtórkę meczu pokażemy o godz. 13.30 na portalu Polsatsport.pl oraz w Polsacie Sport, a także o godzinie 16.00 na antenie Polsatu Sport Extra.

Hubert Hurkacz pokonał rozstawionego z numerem 28. Francuza Lucasa Poullie 6:2, 3:6, 6:4 i awansował do trzeciej rundy (1/16 finału) tenisowego turnieju ATP rangi Masters 1000 w Indian Wells. Teraz zmierzy się z Japończykiem Kei Nishikorim (nr 6.)

Decydujący dla losów spotkania z 30. w światowym rankingu Francuzem był 10. gem trzeciej partii, zarazem najdłuższy w całym pojedynku. Polak nie wykorzystał jednego meczbola, a później rywal miał dwie szanse na doprowadzenie do remisu 5:5, jednak ostatecznie to 22-letni wrocławianin rozstrzygnął gema i mecz na swoją korzyść po 123 minutach gry.

Zajmujący dotychczas 67. pozycję w klasyfikacji tenisistów Hurkacz po raz pierwszy zmierzył się z 25-letnim Poullie. Francuz w tym roku dotarł do półfinału wielkoszlemowego Australian Open, w którym nie sprostał późniejszemu triumfatorowi Serbowi Novakowi Djokovicowi. Mieszkający na stałe w Dubaju zawodnik, w przeszłości będący już dziesiątą rakietą świata, wygrał w karierze pięć imprez cyklu ATP Tour.

O awans do najlepszej “16” imprezy, w której puli nagród jest 8,36 mln dolarów, a zwycięzcy przypadnie 1,35, Polak spotka się z Japończykiem Nishikorim.

Niedawno stanęli naprzeciw siebie w zawodach w Dubaju i Hurkacz wygrał w trzech setach, odnosząc pierwsze zwycięstwo nad zawodnikiem z czołowej dziesiątki zestawienia ATP.

W trzeciej rundzie rywalem Hurkacza będzie rozstawiony z numerem szóstym Nishikori, który okazał się lepszy od Adriana Mannarino (6:4, 4:6, 7:6). Niespełna dwa tygodnie temu Polak pokonał Japończyka (7:5, 5:7, 6:2) podczas turnieju ATP w Dubaju.

Hubert Hurkacz – Lucas Pouille 6:2, 3:6, 6:4

Powtórka meczu Hurkacz – Pouille o godzinie 16.00 na antenie Polsatu Sport Extra.