imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Jarosław Kaczyński. Ile ma lat? Wiek prezesa PiS

000CORCD6TNT8LE8-C411.jpg


Jarosław Kaczyński pełni obecnie funkcję wicepremiera i Przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych. Pytania o jego wiek pojawiły się przy okazji jednej z konferencji prasowych, na której występował właśnie w swojej rządowej roli.

Jarosław Kaczyński urodził się 18 czerwca w 1949 roku w Warszawie. Oznacza to, że obecnie prezes PiS ma skończone 72 lata. Prezes PiS jest kawalerem i – jak często sam podkreśla – bardzo lubi koty.

Jarosław Kaczyński znany jest nie tylko z tego, że od lat przewodniczy Prawu i Sprawiedliwości, ale także z tego, że w 1962 roku zagrał wraz z bratem bliźniakiem Lechem Kaczyńskim w filmie dla dzieci “O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Postać nim inspirowana była także głównym bohaterem politycznokomediowego serialu internetowego “Ucho prezesa”. Wcielił się w niego Robert Górski.

Pytania o wiek Jarosława Kaczyńskiego pojawiły się znów w wynikach wyszukiwania przy okazji wtorkowej konferencji prezesa PiS. Razem z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem Kaczyński przedstawiał założenia projektu ustawy o obronie ojczyzny. Konferencja została podzielona na dwie części. W pierwszej mówił Kaczyński wypowiadając się ogólnie o obronności. Przywołał nawet słowa “chcesz pokoju, szykuj się na wojnę”. Szczegóły ustawy przedstawiał natomiast później Błaszczak. Jego wypowiedź była znacznie dłuższa i dość jednostajna.

W czasie drugiej części konferencji Kaczyński wiele razy zamykał oczy, a czasem opadała mu głowa. Komentatorzy i internauci oglądający konferencję prasową od razu zaczęli sobie zadawać pytanie, czy prezes PiS nie jest oby całą sprawą znużony i czy nie przysypia.

Ustawa o obronie ojczyzny przewiduje m.in. koncepcję obrony powszechnej. – Jest ona dostosowaniem do obecnej sytuacji międzynarodowej i potrzeb obronnych – argumentował Kaczyński.

Szef MON dodał, że powstanie dobrowolna zasadnicza służba wojskowa. – Nie przywracamy obowiązkowej służby – zastrzegł. Jak wskazał, powstanie nowy rodzaj wojsk – wojska obrony cyberprzestrzeni. Jeśli chodzi z kolei o liczebność armii to – jak podał szef MON – cel minimum to 250 tys. żołnierzy zawodowych i 50 tys. żołnierzy wojsk obrony terytorialnej.
Source link

Leave a Comment