imalopolska

najnowsze wiadomości

Ciekawostki

Jacek Jaworek i królowa kryptowalut na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

000FCARITCAGEO71-C429.png


Na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie są aktualnie 54 osoby, a za pomoc w schwytaniu czterech z nich wyznaczono wysokie nagrody. 

Lista najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie jest stale aktualizowana na stronie eumostwanted.eu, więc w każdej chwili chętni mogą zaczerpnąć tam rzetelnych informacji odnośnie tego, kto wciąż stanowi zagrożenie, a kogo spośród niebezpiecznych kobiet i mężczyzn służbom udało się już odnaleźć. 

W przypadku posiadania informacji, która nawet w niewielkim stopniu może pomóc organom ścigania ustalić miejsce pobytu którejkolwiek z osób wymienionych na stronie, wystarczy kliknąć w jej zdjęcie, a następnie wypełnić odpowiedni formularz online. Zgłoszenia można  składać również anonimowo. 

Nagroda finansowa za pomoc w odnalezieniu najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie nie jest przypadkowa. Oferuje się ją zwłaszcza w sytuacji, gdy dana osoba jest podejrzewana o popełnienie zbrodni ze szczególnym okrucieństwem, zabójstwo, gwałt lub inne poważne przewinienia. Oto aktualna lista najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie, za których  wyznaczono nagrodę:

  • Jacek Jaworek
  • Christo Hülters
  • Tibor Foco 
  • Ruja Ignatova

Poniżej podajemy, kim są oraz, ile pieniędzy służby oferują za pomoc w ustaleniu lokalizacji każdego z nich. 

Jedynym Polakiem, za schwytanie którego wyznaczono nagrodę, jest Jacek Jaworek. Podając policji informację na temat miejsca pobytu groźnego przestępcy, który jest poszukiwany przez służby w związku z podejrzeniem o potrójne zabójstwo, można otrzymać do 4300 euro. 

Jacek Jaworek miał dokonać zbrodni na najbliższej rodzinie. W nocy z 9 na 10 lipca 2021 roku mężczyzna miał z bezpośrednim zamiarem odebrania życia zabić swojego brata, jego żonę i ich dziecko, wykorzystując do tego broń palną. Pomimo usilnych starań polskiej policji, Jacka Jaworka wciąż nie udało się schwytać. Dlatego wystawiono za nim czerwoną notę Interpolu. 

Christo Hülters to kolejny niebezpieczny człowiek na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie. Mężczyzna może być uzbrojony i posługiwać się fałszywym paszportem, a za udzielenie wsparcia w jego schwytaniu można dostać aż 10 tys. euro. 

Holender Christo Hülters 27 czerwca 2015 roku usiłował zabić dwie osoby, strzelając z broni palnej podczas imprezy w Bergen op Zoom w Holandii, w której brali udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Powodem oddania przez niego strzałów o godzinie 21:30 miała być sprzeczka na placu zabaw pomiędzy córką jednej z ofiar, a chłopcem z sąsiedztwa przestępcy. Policja podejrzewa, że Christo Hülters może aktualnie przebywać w Casablance w Maroko.

Następną osobą z listy groźnych europejskich przestępców jest Tibor Foco, który uciekł z więzienia na przepustce na studia 27 kwietnia 1995 roku. Austriak został skazany na dożywocie za ciężkie uszkodzenie ciała i zabójstwo prostytutki 13 marca 1986 roku. Nagroda za jego schwytanie wynosi aż 20 tys. euro. 

Jedyną kobietą na liście najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie, za pomoc w schwytaniu których wyznaczono nagrodę, jest “królowa kryptowalut” – Ruja Ignatova. Każda osoba, która udzieli służbom informacji ułatwiających jej odnalezienie, może liczyć na nagrodę w wysokości 5 tys. euro. 

Ruja Ignatova to postać dobrze znana w mediach. W 2014 roku Niemka uruchomiła OneCoin i przekonywała, że jest to tzw. “Bitcoin killer”, chociaż tak naprawdę okazał się on schematem Ponziego. Dzięki charyzmie i sprytowi udało jej się wyłudzić od inwestorów miliardy dolarów w 175 różnych krajach. 

Gdy w 2017 roku wyszło na jaw, że historyjka z OneCoinem to fikcja, Ruja Ignatova wsiadła na pokład samolotu do Aten. Od tamtej pory nikt jej nie widział, a w środę trafiła do grona najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie.

Czytaj również:

Najbardziej poszukiwani przestępcy w Europie: Na liście są kobiety! 

Najbardziej poszukiwani przestępcy w Europie: Schwytano jednego z nich

Ukryte fortuny przestępców: Afera Credit Suisse 

Zobacz także:


Source link

Leave a Comment