imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Inicjatywa „Ukraine and Me” pomoże kobietom i dzieciom z Ukrainy

image_5024356_32043757.jpg


Organizowana przez WCCW sprzedaż NFT, która ma się odbyć 27 lipca, to połączenie akcji charytatywnej z wydarzeniem ukazującym moc technologii blockchain.

KIJÓW, Ukraina, 25 lipca 2022 r. /PRNewswire/ — World Council of Careers for Women (Światowa Rada ds. Karier Zawodowych Kobiet – WCCW) ogłosiła, że w dniu 27 lipca 2022 r. o godzinie 0:00 czasu kijowskiego odbędzie się sprzedaż charytatywna NFT w ramach wydarzenia pt. „Ukraine and Me” („Ukraina i ja”). Rosyjska inwazja na Ukrainę w 2022 r. przyniosła liczne ofiary i zniszczenia, zmuszając wielu obywateli Ukrainy do opuszczenia domu. Według Agencji ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) r. wskutek rosyjskiej agresji ponad 3,4 mln Ukraińców, głównie kobiety i dzieci (90%), musiało ratować się ucieczką do krajów sąsiednich. Organizowane przez WCCW wydarzenie, które ma się odbyć 27 lipca, powstało z myślą o tych uchodźcach. Ma ono na celu przyczynić się do przywrócenia stabilności i zapewnienia pomocy materialnej dla kobiet i dzieci, które uciekły z Ukrainy, a obecnie narażone są na duże ryzyko doświadczenia przemocy i nadużyć oraz naruszenia ich praw człowieka.

Organizatorzy wydarzenia „Ukraine and Me” zapraszają wszystkich chętnych do tworzenia niewymiennych tokenów (NFT) związanych z inwazją Rosji na Ukrainę. WCCW akceptować będzie wszelkie formy NFT wyrażające wsparcie w obliczu największego kryzysu humanitarnego w Europie w XXI w. Do opracowania serii NFT zaproszona została już grupa profesjonalnych twórców. Wszyscy chętni mogą już zacząć dzielić się swoimi pracami. Podczas wydarzenia, które odbędzie się 27 lipca, dokonana zostanie wstępna selekcja prac, po czym odbędzie się głosowanie online, a na koniec aukcja charytatywna. WCCW przewidziała przekazanie znacznej części zysków z aukcji na rzecz publicznych kampanii pomocowych oraz kampanii online/offline.

„Obawiamy się, że świat niedługo zmęczy się słuchaniem wiadomości o śmierci i zniszczeniu w Ukrainie. Dla nas to jednak wciąż nie koniec” – podkreśliła w zdecydowanych słowach Kateryna Juszczenko, była pierwsza dama Ukrainy.

„Inicjatywa ta ma na celu pomoc dzieciom i kobietom, ma wesprzeć ich w edukacji, osiedleniu się i innych działaniach na rzecz ich dobrobytu zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości” – oświadczył Bertie Ahern, współprzewodniczący InterAction Council, były premier Irlandii i przewodniczący WCCW.

Dnia 1 marca 2022 r. Parlament Europejski wezwał Komisję Europejską, państwa członkowskie UE i agencje ONZ do udzielenia Ukraińcom pomocy humanitarnej. Ponad setka byłych przywódców państw działających w InterAction Council i WCCW cały czas dokłada wszelkich starań, by uratować ludność Ukrainy przed bezwzględną wojną, jaka toczy się w ich kraju.

Więcej informacji można znaleźć na profilach społecznościowych:

Twitter

Instagram

YouTube

Telegram

Facebook

Discord

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1865302/image_5024356_32043757.jpg

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1865303/Kateryna_Yushchenko_lady_Ukraine__Photo_Getty_Images.jpg

Źródło: World Council of Careers for Women

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment