imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

#idearozwojubiznesu – rusza cykl spotkań online dla przedsiębiorców

1.png


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) rozpoczynają cykl spotkań online dla przedsiębiorców „Idea Rozwoju Twojego Biznesu”. Eksperci omówią nowe rozwiązania i regulacje prawne, a także zagadnienia takie jak cyberbezpieczeństwo, energia odnawialna czy zrównoważony rozwój. Pierwsza wideokonferencja już 6 listopada.

Już po raz trzeci PARP i MRiT organizują cykl bezpłatnych wideokonferencji o charakterze informacyjno-edukacjnym „Idea Rozwoju Twojego Biznesu”. Spotkania mają na celu omówienie nowych rozwiązań i regulacji prawnych prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Tegoroczne wideokonferencje będą odbywały się przez 5 tygodni, w listopadzie i grudniu.

Pierwsze wydarzenie w ramach cyklu odbędzie się w poniedziałek 6 listopada o godz. 10. Będzie poświęcone tematyce zamówień publicznych. Eksperci porozmawiają o działaniach ułatwiających przedsiębiorcom z sektora MŚP funkcjonowanie na rynku zamówień publicznych przewidzianych w Polityce zakupowej państwa.

Szczegóły dotyczące spotkania „Zamówienia publiczne dostępne dla MŚP –
co nowego w polityce zakupowej państwa?” znajdują się na stronie PARP.

Temat zamówień publicznych będzie kontynuowany we wtorek 7 listopada. Spotkanie będzie dotyczyło międzynarodowych zamówień publicznych, które stanowią narzędzie do rozwoju dla przedsiębiorców w zakresie ekspansji. Eksperci przyjrzą się, jak robią to jedne z największych organizacji zagranicznych – np. ONZ, Bank Światowy i NATO i przedyskutują, w jaki sposób polskie firmy mogą zwiększyć swoje szanse na udział w rynku międzynarodowych zamówień publicznych.

Szczegóły dotyczące spotkania „Międzynarodowe zamówienia publiczne –
szansa na ekspansję dla MŚP” znajdują się na stronie PARP.

Kolejne wideokonferencje w ramach cyklu #idearozwojubiznesu będą obejmowały następujące tematy:

Firma bezpieczna cyfrowo dla MŚP – sprawdź, jak zwiększyć przewagę i zaufanie Twojej firmy (13 listopada).

Gospodarka obiegu zamkniętego w firmach – moda czy konieczność?
(15 listopada).

Ekspansja zagraniczna pod lupą – o współpracy z partnerami z krajów trzecich (20 listopada).

Produkuj, zużywaj, oszczędzaj. Energia odnawialna dla przedsiębiorców w kilku krokach (22 listopada).

Zrównoważony rozwój w MŚP. Jak raportowanie ESG wpłynie na zbudowanie konkurencyjności rynkowej Twojej firmy? (27 listopada).

Jak z sukcesem przekazać firmę następcom? Fundacja rodzinna jako nowe rozwiązanie dla przedsiębiorców (1 grudnia).

Wszystkie wideokonferencje z cyklu #idearozwojubiznesu będzie można obejrzeć pod linkiem: parp.gov.pl/idearozwojubiznesu. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny po zapisaniu się na poszczególne spotkania.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Source link

Leave a Comment