imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Hyland kolejnym najemcą Global Office Park w Katowicach

DOC.20210707.39749589.1.jpg


Fot. Cavatina Holding (1)

Cavatina Holding nie zwalnia tempa komercjalizacji swoich inwestycji powstających w dynamicznie rozwijających się miastach regionalnych. Hyland, wiodący amerykański dostawca usług związanych z wymianą treści, zajmie 2,6 tys. mkw. powierzchni brutto w wieży powstającego Global Office Park. Do momentu oddania budynku do użytku najemca korzystać będzie z ponad 700 mkw. powierzchni biura serwisowanego Quickwork zlokalizowanego w ukończonym już budynku C kompleksu. Najemcę w trakcie procesu wyboru lokalizacji i negocjacji umowy najmu reprezentowała firma CBRE.

Hyland zatrudnia ponad 4 tys. pracowników w ponad 30 lokalizacjach na całym świecie i ma pozycję innowatora i lidera w swojej dziedzinie. W 2020 roku amerykańska firma otworzyła w Katowicach swoje pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum badawczo-rozwojowe, gdzie zespół inżynierów rozwija nowe produkty i usługi na potrzeby całej grupy. Hyland poszerza swoje plany obecności w Polsce i zwiększa zatrudnienie. Firma zajmie 2 piętra w środkowej wieży (A1) multifunkcyjnego kompleksu Global Office Park.

Hyland to kolejny najemca z mocno rozwijającej się w Katowicach branży IT, którego przyciągnęła lokalizacja i jakość biur powstających w wieżach Global Office Park. Na koniec zeszłego roku Cavatina podpisała umowę z ING Tech Poland, dostawcą kompleksowych usług IT oraz biznesowych wspierających proces transformacji cyfrowej ING na całym świecie. Na powierzchni 16,6 tys. mkw. stworzone zostaną nie tylko powierzchnie biurowe dla pracowników ING Tech, ale także otwarta na miasto strefa „Gravity Point”. Od początku 2020 r. do końca pierwszego kwartału 2021 r., Cavatina pozyskała najemców na ponad 70 tys. mkw. GLA nowoczesnej powierzchni biurowej.

Global Office Park to nowoczesny obiekt składający się z części biurowej, usługowej, a także z mieszkalnej. Dwie wieże, w których znajdować się będą biura, to 25-piętrowe budynki o wysokości 104 m o łącznej powierzchni 55,2 tys. mkw. W trzeciej wieży znajdować się będą mieszkania na wynajem od Resi Capital. Podstawą wszystkich trzech wieżowców będzie pięciokondygnacyjne podium z miejscem dla gastronomii, punktami usługowymi, sklepami. Część mieszkalna, jak i część biurowa, będą mieć dostęp do stref zieleni i relaksu stworzonych na tarasach zajmujących aż 2,3 tys. mkw. powierzchni. Prace przy budowie rozpoczęły się w 2019 r., a ich zakończenie planowane jest na okolice połowy 2022 r.

„Nie ulega wątpliwości, że katowicki rynek w dużym stopniu napędzają firmy z sektora IT i usług. Cieszę się, że naszą ofertą trafiamy idealnie w ich potrzeby, o czym świadczy fakt, że wynajem przekroczył już 50%, a oddanie obu wież do użytku przewidujemy na II kw. 2022 r. Global Office Park to pierwsza inwestycja Cavatina Holding w Katowicach, a do tego pierwszy tak duży projekt typu mixed-use na Śląsku. Widzimy potencjał tego miasta i jego siłę przyciągania nowych inwestorów. Obecność w tym projekcie takich marek jak Hyland to dla nas potwierdzenie dobrze obranej strategii działania na tym rynku” – mówi Tomasz Zydorek, Leasing Director w Cavatina Holding.

Zespół doradztwa biurowego firmy CBRE wspierał najemcę w procesie wyboru nowej lokalizacji oraz negocjacji warunków umowy najmu.

„W ostatnich miesiącach katowicki rynek przeżywa prawdziwy boom. Nie chodzi tylko o lawinowo rosnącą wielkość powierzchni biurowej, ale przede wszystkim o nowe firmy zainteresowane prowadzeniem biznesu w tej części Polski. Takim przykładem jest Hyland, firma z ogromnym potencjałem, która postawiła na Katowice i tutaj tworzy swoje nowe centrum, planując zatrudnienie kilkuset osób. Dużą przyjemnością było zbudowanie długoterminowej strategii najmu i pomoc w wyborze najlepszego biura dla pracowników Hyland” – mówi Tomasz Chojnacki, szef katowickiego biura CBRE.

Więcej informacji udziela:

Łukasz Zarębski

e-mail: [email protected]

tel. + 48 533 889 240

Homepage

Źródło informacji: Cavatina Holding

 


Source link

Leave a Comment