imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Hiszpania wprowadza zmiany w ustawie o ochronie dzieci. Chodzi o migrantów

000A2Q3DA1BHJ9NI-C411.jpg


W kwietniu w Hiszpanii przyjęto ustawę o ochronie dzieci. W środę Senat wprowadził do niej poprawkę zakazując rozbierania się nieletnich migrantów przed komisją lekarską w celu zweryfikowania ich wieku.

Jak przypomniała hiszpańska agencja Europa Press, procedura rozbierania się nieletnich migrantów przed komisją lekarską służyła sprawdzeniu wieku nielegalnego przybysza, który deklarował utratę dokumentu tożsamości po przybyciu do Hiszpanii.

Zgodnie z poprawką Senatu w Hiszpanii zostanie wprowadzony zakaz “całkowitego rozbierania się” nieletnich migrantów oraz oceny rozwoju “ich narządów płciowych” w celu określenia wieku przez komisję weryfikacyjną.

Ustawa o ochronie dzieci została zatwierdzona w kwietniu przez Kongres Deputowanych, niższą izbę parlamentu. Nowe prawo przewiduje m.in. konieczność powoływania w instytucjach, do których uczęszczają dzieci, tzw. koordynatora. Do niego mają trafiać skargi w sprawie nadużyć wobec najmłodszych.

Koordynatorzy zgodnie z nowym prawem mają pracować w każdej szkole i przedszkolu, w placówkach medycznych, a także w ośrodkach rekreacji i kultury, gdzie prowadzone są zajęcia z dziećmi.

W ustawie pojawił się nowy rodzaj przestępstw, polegający na zachęcaniu dzieci za pośrednictwem internetu do samobójstw, samookaleczeń, niewłaściwego odżywiania, a także praktyk seksualnych.


Source link

Leave a Comment