imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

GameChange Solar przedstawia technologię BifacialReflector™, która umożliwia zwiększenie produkcji energii o 15-20%

1_7.jpg


Fot. PR Newswire/GameChange Solar

NOWY JORK, 8 stycznia 2021 r. /PRNewswire/ — Spółka GameChange Solar przedstawiła nową technologię BifacialReflector™ objętą wnioskiem patentowym, która umożliwia istotne zwiększenie produkcji energii przy zastosowaniu systemów nadążnych GameChange Solar Genius Tracker™ dla modułów dwustronnych. Cechuje się ona wysokim współczynnikiem odbicia (.95 albedo) oraz twardą powierzchnią o szerokości do 4 m, która odbija światło tuż nad powierzchnią ziemi w kierunku tylnej powierzchni modułów. Technologia ta stanowi znaczne ulepszenie względem innych rozwiązań z uwagi na długi okres użytkowania i brak konieczności dokonywania konserwacji. BifacialReflector™ to samoczyszczące i przeznaczone do długotrwałego użytku (40-letnia żywotność) rozwiązanie. Reflektory są w stanie zwiększyć produkcję energii szacunkowo o 15-20% w przypadku użycia modułów dwustronnych, co stanowi dodatkowy wzrost o ok. 5-8% względem innych systemów nadążnych do modułów dwustronnych, których nie wyposażono w technologię BifacialReflector™.

Andrew Worden, dyrektor generalny GameChange Solar, powiedział: „Właściciele elektrowni słonecznych z całego świata zgłaszają zapotrzebowanie na wydajne, trwałe, niewymagające konserwacji i cechujące się wysokim współczynnikiem odbicia (.95 albedo) pokrycie podłoża, które można umieścić pod systemami nadążnymi do modułów dwustronnych. Ogromnie cieszy nas fakt, że mogliśmy stworzyć technologię BifacialReflector™, która stanowi wyjątkowe rozwiązanie wysokiej klasy. Technologia ta pozwala znacznie zwiększyć moc modułów dwustronnych, a okres jej użytkowania wynosi 40 lat bez konieczności przeprowadzania konserwacji, dzięki czemu stanowi ona znaczący przełom w branży”.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1396669/gamechange.jpg

Zapytania od mediów można kierować do Dericka Bothy pod numer: +1 (302) 528-2125 lub na adres e-mail: [email protected].

Źródło: GameChange Solar

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment