imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Francesco Totti. Były piłkarz spotkał się z 19-latką, której pomógł wybudzić się ze śpiączki

yn9ghjgf3hki48fq3apsgwpqk118nc8y.jpg


Były piłkarz Totti spotkał się z pacjentką, której pomógł wybudzić się ze śpiączki

Francesco Totti spotkał się w szpitalu z 19-letnią dziewczyną, która wybudziła się ze śpiączki m.in. dzięki wiadomości wideo od słynnego w przeszłości włoskiego piłkarza, byłego gracza Romy.

Ilenia Matilli przebywa w szpitalu od grudnia. Trafiła tam po wypadku samochodowym, w którym zginęła jej najlepsza przyjaciółka. Jak piszą media, w stopniowym budzeniu się pacjentki ze śpiączki rolę odegrała nagrana na wideo wiadomość o wsparciu ze strony Tottiego.

 

ZOBACZ: Faiq Bolkiah. Najbogatszy piłkarz świata podpisał kontrakt z C.S. Maritimo

 

“Trzymaj się i nie poddawaj” – powiedział 44-letni były kapitan Romy w specjalnym filmie, który przesłał na prośbę jej rodziców. Po usłyszeniu głosu byłego reprezentanta Włoch Ilenia zaczęła wykazywać dalsze oznaki powrotu do zdrowia i napisała na specjalnej tablicy, że chce poznać swojego idola.

 

“Chcę cię wkrótce zobaczyć po szpitalu”

Z oświadczenia rzymskiego szpitala Gemelli wynika, że Totti i Ilenia spędzili razem godzinę. Pacjentka miała na sobie koszulkę Romy, na której były piłkarz podpisał się złotym markerem. – Chcę cię wkrótce zobaczyć po szpitalu i wracającą do swojego życia – powiedział Totti. Doktor Luca Padua, który kieruje oddziałem neurorehabilitacji, przyznał, że słuchanie muzyki, dźwięków i patrzenie na obrazy było ważną częścią terapii Ileni. – Przed nami jeszcze długa droga, ale jesteśmy pewni (powodzenia – red.) – powiedziała Padua.

 

ZOBACZ: Lewandowski nominowany do nagrody “Piłkarza Roku”. Ma dwóch konkurentów

 

Francesco Totti spędził całą karierę w Romie. W klubie ze stolicy Italii rozegrał ponad 600 meczów w Serie A. W 2006 roku z reprezentacją Włoch wywalczył mistrzostwo świata. Karierę zakończył w 2017 roku. 

ms/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment