imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Dynata rozwija współpracę z Google stając się partnerem YouTube w zakresie pomiarów skuteczności reklam w wykorzystaniem narzędzia Brand Lift

Dynata_Logo.jpg


Marki i agencje mogą teraz dokonywać holistycznych porównań wyników kampanii reklamowych prowadzonych we wszystkich kanałach poddanych pomiarom, w tym na YouTubie.

DALLAS, 29 lipca 2022 r. /PRNewswire/ — Dynata, największa na świecie platforma zapewniająca firmom dane własne na potrzeby analiz, aktywacji i pomiarów, ogłosiła dzisiaj rozwinięcie współpracy z Google w zakresie prowadzenia pomiarów skuteczności reklam filmowych na YouTubie z wykorzystaniem narzędzia Brand Lift. Marki i agencje mogą teraz korzystać z rozwiązań reklamowych Dynata na potrzeby pomiarów skuteczności kampanii reklamowych, optymalizacji wydatków na promocję w mediach oraz optymalizacji poziomu zwrotu z inwestycji w reklamy na YouTubie poprzez porównanie wyników reklam na YouTubie i w innych formatach: w tym telewizyjnym, w druku i innych rozwiązaniach cyfrowych, w mediach społecznościowych i kanałach offline.

Fragmentacja mediów sprawiła, że prowadzenie precyzyjnych pomiarów wpływu kampanii reklamowych prowadzonych we wszystkich kanałach jest trudniejsze niż kiedykolwiek. Dzięki rozwiązaniom Dynata każda firma może teraz lepiej zrozumieć wpływ jej kampanii na konsumentów na wszystkich poziomach lejka zakupowego, w holistycznym ujęciu obejmującym wszystkie kanały.

W 2020 r. Dynata uzyskała zgodę do prowadzenia pomiarów skuteczności kampanii reklam cyfrowych na YouTubie z wykorzystaniem Ads Data Hub Google. W ramach prowadzonych badań cross-media, które obejmują kanały niecyfrowe, takie jak telewizja, radio, reklamę drukowaną i zewnętrzną, Dynata dokonuje pomiaru skuteczności ekspozycji panelistów na reklamy cyfrowe oraz inne rodzaje reklam w różnych kanałach. W badaniach tych po raz pierwszy jako jeden z kanałów uwzględniony może zostać YouTube.

„Włączenie do oferty pomiarów cross-media tak ważnego kanału jak YouTube zwiększy nasze możliwości udzielania klientom wsparcia w zakresie precyzyjnych i kompleksowych pomiarów skuteczności kampanii reklamowych – powiedział Gary S. Laben, dyrektor generalny Dynata. – W ten sposób potwierdzamy, że zależy nam na wspieraniu klientów nie tylko w formułowaniu wniosków analitycznych, ale i podejmowaniu na ich podstawie działań, jak również prowadzeniu pomiarów ogólnego poziomu zwrotu z inwestycji w kampanie marketingowe czy wreszcie kształtowaniu rozwoju firmy.

Dynata

Dynata to największa na świecie platforma zapewniająca firmom dane własne na potrzeby analiz, aktywacji i pomiarów. Z jej rozwiązań korzysta blisko 70 mln konsumentów i specjalistów biznesowych na całym świecie, a ponadto dysponuje ona bogatą biblioteką indywidualnych profili pozyskanych z ankiet. Dynata to fundament precyzyjnych i wiarygodnych danych jakościowych. Firma zbudowała bogatą ofertę innowacyjnych usług i rozwiązań w zakresie danych własnych, aby umożliwić uwzględnienie głosu konsumenta w całym kontinuum działań marketingowych – od wniosków analitycznych, po aktywację kampanii i prowadzenie pomiarów poziomu zwrotu z inwestycji w marketing cross-channel. Dynata obsługuje ponad 6 tys. agencji badań rynku, medialnych i reklamowych, wydawców, firm konsultingowych i inwestycyjnych oraz klientów korporacyjnych w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie i Azji-Pacyfiku. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.dynata.com.

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/808175/Dynata_Logo.jpg  

Źródło: Dynata

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment