imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

David Lemieux ogłosił zakończenie kariery

yvhibvwjsgvny2acambe42fgfc9z1fge.jpg


David Lemieux (43-5, 36 KO) postanowił zakończyć sportową karierę. Kanadyjczyk w 2015 roku został mistrzem świata IBF w kategorii średniej. Swoją decyzję 33-latek zakomunikował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

“To była niesamowita podróż w świecie boksu i jestem dumny z tego, że doprowadziła mnie do miejsca, w którym jestem obecnie. To nie byłoby możliwe, gdyby nie wasze wielkie wsparcie i zaangażowanie. Dziękuję. Jestem gotowy na kolejny krok w moim życiu i jestem szczęśliwy, że miałem możliwość walczyć z najlepszymi wojownikami na świecie” – napisał na Instagramie Lemieux. Szczególne podziękowania pięściarz skierował do przyjaciół, kibiców i promotora. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Udany debiut Lopeza w nowej kategorii wagowej (WIDEO) 

 

 

Kanadyjczyk stoczył na zawodowym ringu 48 bojów, z których wygrał 43. Warto dodać, że aż 36 razy zwyciężał przed czasem. W swojej bogatej karierze toczył pojedynki m.in. z Giennadijem Gołowkinem i Billym Joe Saundersem. Zawodnik z Montrealu rywalizował na profesjonalnym ringu od 2007 roku. 

 

Ostatnią walkę w karierze Lemieux stoczył w maju tego roku. Wówczas musiał uznać wyższość Davida Benavideza, z którym przegrał przez TKO w trzeciej rundzie. 

 

Największym sukcesem w bokserskiej przygodzie 33-latka było zdobycie tytułu mistrza świata IBF w wadze średniej. Miało to miejsce w czerwcu 2015 roku w starciu z Hassanem N’Dam N’Jikamem. Kilka miesięcy później w walce unifikacyjnej Lemieux przegrał przez techniczny nokaut ze wspomnianym Gołowkinem. 

mtu, Polsat Sport

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment