imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Daniel Obajtek: program „Orlen dla Strażaków” to wyraz społecznej odpowiedzialności biznesu

1633077024223_wh1_8740.jpg


PAP/S. Leszczyński (1)

Wsparcie finansowe jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej przez Fundację Orlen to wyraz społecznej odpowiedzialności biznesu – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podczas uroczystej gali podsumowującej kolejną edycję programu grantowego „Orlen dla Strażaków” w 2021 roku.

Według Daniela Obajtka, działania na rzecz społeczeństwa pokazują, że Orlen jest firmą dojrzałą i że jako czempion polskiej gospodarki nie tylko odnosi sukces finansowy, ale też inwestuje w zadania społeczne, „w które duży biznes musi inwestować”.

„Straż pożarna cieszy się dużym zaufaniem społecznym i dba o wszystkich Polaków, a są to przecież również nasi klienci” – powiedział prezes PKN Orlen.

Przemawiając do uczestników uroczystości w Teatrze Wielkim w Warszawie, premier Mateusz Morawiecki, podziękował strażakom zawodowym i ochotniczym za ich służbę. Podkreślał, że cechy charakteru strażaka to „hart ducha, cierpliwość, wytrwałość, wyrozumiałość, dyscyplina, gotowość do niesienia pomocy, bezinteresowność oraz wiara w to, że warto się trudzić”

Premier szczególnie mocno zaakcentował rolę strażaków ochotników w środowiskach lokalnych.

„Druhny i druhowie to elita lokalnych społeczności, godnie reprezentujący ponad 100-letnią tradycję swojej służby i budujący dzisiaj integralność, jedność i spoistość społeczną we wsiach, sołectwach, gminach i powiatach. To przeogromna wartość” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Prezes Daniel Obajtek dodał, że polscy strażacy – ryzykując swoim życiem i zdrowiem – budują swoją markę nie tylko w Polsce i w społecznościach lokalnych, ale również pomagając poza granicami kraju, jak np. w Niemczech, Szwecji czy w Grecji.

Nadbryg. Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, powiedział, że ze środków otrzymanych od Fundacji Orlen finansowane są zarówno zakupy podstawowego wyposażenia strażaków i odzieży, jak również specjalistycznego sprzętu, takiego jak drony, sprzęt do ratownictwa drogowego, kamery termowizyjne czy nowoczesne systemy łączności.

„Każdy grosz wydany na ochotniczą i państwową straż pożarną to dobrze zainwestowane pieniądze, ponieważ my wiemy jak je przeznaczyć na bezpieczeństwo obywateli” – powiedział Andrzej Bartkowiak.

Podkreślił, że uroczysta gala „Orlen dla Strażaków” jest też uhonorowaniem ciężkiej służby ochotniczej i państwowej straży pożarnej.

„Wszyscy wiedzą, że na strażaków można zawsze liczyć, w przypadku zarówno pożarów, jak i klęsk żywiołowych, że jak zadzwonimy do straży pożarnej to pomoc na pewno nadejdzie” – powiedział szef PSP.

Do Fundacji Orlen, która realizuje program „Orlen dla strażaków”, w tym roku wnioski złożyło prawie 3 tys. jednostek, z których wybrano projekty 267 jednostek OSP i PSP. Ogółem koncern w ramach programu „Orlen dla strażaków” wspomógł w ciągu czterech lat 1100 jednostek PSP i OSP w całej Polsce.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Source link

Leave a Comment