imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Czy warto trenować boks? – Wolna Polska – Wiadomości

boks2-scaled.jpg


Boks to jeden z najpopularniejszych sportów walki, który stale cieszy się uznaniem.

W pojedynku bokserskim bierze udział dwóch pięściarzy, rozstawionych po przeciwnych stronach ringu. W walce bokserskiej zawodnicy mogą jedynie walczyć na pięści i zabronione są wszelkie inne ciosy np. z łokcia, kolana, dzięki czemu nie jest on niebezpieczny i kontuzyjny. Mimo że boks jest w dalszym ciągu domeną mężczyzn, to wśród trenujących jest również coraz więcej kobiet. Co sprawia, że warto trenować boks i jakie korzyści przynosi trenowanie właśnie tej dyscypliny sportowej?

Znakomity trening dla ciała

Sport walki, jakim jest boks, wymaga przede wszystkim dobrego przygotowania kondycyjnego od zawodnika. Trenowanie boksu, więc pozytywnie wpłynie na kształtowanie się sylwetki, budowanie formy i kondycji. Trening boksu można potraktować nawet jako trening cardio, gdyż w jego trakcie pali się mnóstwo kalorii, nawet średnio między 500, a 800 kalorii (45-minutowy trening). Podczas wysiłku w tym treningu angażowane są mięśnie w całym ciele, od mięśni nóg, przez mięśnie brzucha, kończąc na mięśniach ramion. Podsumowując, więc te wszystkie fakty osoba trenująca regularnie boks znacząco poprawi swoją kondycję, ale również poprawi wygląd swojej sylwetki, przyczyniając się do wzmocnienia mięśni i jednocześnie redukcji tkanki tłuszczowej.

Czego jeszcze uczy boks?

Oprócz wspomnianych wcześniej korzyści boks ma również wiele innych plusów. W dyscyplinie tej niezbędna jest prawidłowa technika. Nauka poprawnie wyprowadzanych ciosów, wykonywania serii uderzeń, czy uników wymaga od zawodnika dużej koncentracji i skupienia. Musi on również szybko reagować na ruchy swojego rywala, co przyczynia się do poprawy refleksu. Osoby trenujące boks mogą nauczyć się również cierpliwości, gdyż boks często wymaga od zawodnika zmierzenia się z własnymi słabościami. Nic, więc tak nie hartuje ducha, jak właśnie boks.

Boks dla początkujących

Kolejną kwestią, która jest jednocześnie zaletą uprawiania tej dyscypliny jest to, że nie trzeba inwestować dużych pieniędzy w sprzęt i ubiór, by móc zacząć trenować. Osoba początkująca może nawet zacząć od treningów w zaciszu domowym z niewielkim workiem bokserskim lub trenując „z cieniem”. Do trenowania potrzebne są rękawice i buty bokserskie, które również można znaleźć w przystępnych cenach w wielu sklepach. Amatorskie treningi boksu nie wymagają od trenującego inwestowania dużych pieniędzy.

Czy boks to sport dla kobiet?

Oczywiście, jak najbardziej, boks jest również sportem dla kobiet. Oprócz oczywistych kwestii kształtowania sylwetki i trenowania kondycji to, co przyciąga sporą ilość kobiet do właśnie tego sportu to możliwość nauki samej walki. Jest to wręcz zalecane, żeby każda kobieta w razie potrzeby umiała się sama obronić. Boks może być poniekąd inspiracją do treningu samoobrony, a z czasem może przeistoczyć się również w pasję i przekonać również do innych sztuk walk np. kopanych, czy dalekowschodnich.

Więcej informacji na stronie http://powerfighthouse.pl/boks-krakow-szkola/


Source link

Leave a Comment