imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Czarnuszka może leczyć chorobę Hashimoto (niedoczynność tarczycy)

a-105

Strona główna &gt Zdrowie &gt Czarnuszka może leczyć chorobę Hashimoto (niedoczynność tarczycy) Czarnuszka może leczyć chorobę Hashimoto (niedoczynność tarczycy) a303 Zdrowie 3

Ostatnie badanie kliniczne pokazuje, że najczęstszą przyczynę niedoczynności tarczycy (choroba Hashimoto), można złagodzić przyjmowaniem tylko 2 g sproszkowanych nasion czarnuszki dziennie.

Nowe, randomizowane badanie kliniczne ujawnia, że starożytny leczniczy pokarm znany jako nigella sativa (znany również jako „czarnuszka”), znany niegdyś jako „lekarstwo na wszystko oprócz śmierci„, może stanowić idealne leczenie autoimmunologicznej dolegliwości tarczycy, znanej jako choroba Hashimoto, która jest najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy.

Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie BMC Complementary and Alternative Medicine, oceniło wpływ czarnuszki na działanie tarczycy, poziom czynnika wzrostu śródbłonka naczyń (VEGF) – 1, nesfatyna -1 i cechy antropometryczne u pacjentów z zapaleniem tarczycy – Hashimoto.

W badaniu wzięło udział 40 pacjentów z zapaleniem tarczycy Hashimoto, w wieku od 22-50 lat, i randomizowano je do jednej grupy otrzymującej 2 g sproszkowanej kapsułkowanej nigella sativa i drugiej 2 g placebo skrobi codziennie przez 8 tygodni. Zmierzono zmiany w surowicy zmiennych antropometrycznych, dietetyczne spożycie, stan tarczycy, stężenie VEGF i Nesfatyny-1 w surowicy.

Poinformowano o następujących pozytywnych skutkach:

” Leczenie czarnuszką znacznie zmniejszyło masę ciała i wskaźnik masy ciała (BMI). Stężenie hormonu tarczycy (TSH) i peroksydazy przeciwtarczycowej (anty-TPO) w surowicy zmniejszyło się, natomiast stężenie T3 w surowicy wzrosło w grupie leczonej czarnuszką po 8 tygodniach. Wystąpiło znaczne zmniejszenie stężenia VEGF w surowicy w grupie interwencyjnej. Żadnej z tych zmian nie zaobserwowano w grupie leczonej placebo. W stopniowym modelu regresji wielokrotnej zmiany w proporcji obwodu talii do bioder (WHR) i hormonów tarczycy były istotnymi predykatorami zmian wartości VEGF i Nesgfatyny-1 w grupie leczonej czarnuszką (P <0,05). „

Wnioski naukowców:

„Nasze wyniki wykazały duży korzystny wpływ sproszkowanej czarnuszki na poprawę stanu tarczycy i antropometrycznych zmiennych u pacjentów z zapaleniem tarczycy Hashimoto. Ponadto czarnuszka znacząco zmniejszyła stężenia VEGF w surowicy u tych pacjentów. Biorąc pod uwagę zaobserwowane działanie prozdrowotne tej rośliny leczniczej w łagodzeniu ostrości choroby, można ją uznać za użyteczne podejście terapeutyczne w leczeniu zapalenia tarczycy Hashimoto”.

Co to jest Hashimoto i dlaczego syntetyczny T4 nie daje poprawy

Choroba Hashimoto może być chorobą wyniszczającą, zwłaszcza w przypadku leczenia jej konwencjonalnym podejściem medycznym. Znana również jako przewlekłe limfocytowe za-palenie tarczycy, jest postępującą chorobą autoimmunologiczną, w której, w wielu przypadkach, ulega zniszczeniu gruczoł tarczowy. Jest uważana za najczęstszą przyczynę niedoczynności tarczycy w Ameryce północnej. Kilka dodatkowych istotnych faktów:

  • Około 5% amerykańskiej populacji dotknie Hashimoto w ciągu życia.
  • Hashimoto występuje do 15 x częściej u kobiet niż u mężczyzn. Wysoka występowalność Hashimoto jest w wieku 30-60 lat.
  • Poporodowe zapalenie tarczycy występuje u około 10% pacjentek.
  • Niedoczynność tarczycy związana z Hashimoto jest często niedostatecznie diagnozowana, ponieważ zakresy referencyjne wybrano z populacji niebadanej, prawdopodobnie obejmującej już cierpiących na nieoptymalną czynność tarczycy lub całkowitą dysfunkcję.

Standardem opieki jest „zarządzanie” lub sztuczne tłumienie, modulowanie i / lub zastępowa-nie poziomów hormonów. Niedoczynność tarczycy spowodowana zapaleniem tarczycy Hashimoto najczęściej leczy się syntetycznym T4, próbując zmniejszyć stężenie TSH poniżej 5,0 U / ml. Często powoduje to pojawienie się normalizacji TSH, z niepożądanymi skutkami ubocznymi i bez jednoczesnej poprawy samopoczucia. Dr. Kelly Brogan, MD tak o tym pisze:

„Zdiagnozowani na niedoczynność tarczycy, pozostają skrupulatnie uprzedmiotawiani przez badania laboratoryjne, ponieważ ich lekarze używają syntetycznego T4 – Synthroid – aby próbować doprowadzić ich TSH do zakresu normy, częściej pozostawiając ich symptoma-tycznymi, ale „leczonymi” z powodu słabej konwersji na aktywny hormon tarczycy (T3) i tłumienie naturalnej produkcji T3 z powodu ich teraz niższego TSH”.

Należy zauważyć, że choć syntetyczny T4 producent opisuje jako „identyczny z tym produkowanym w ludzkiej tarczycy”, w rzeczywistości jest zupełnie inny. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że chociaż pierwotna struktura aminokwasów w syntetycznej tyroksynie wytwarzanej z genetycznie modyfikowanych drożdży jest praktycznie identyczna z tą produkowaną przez ludzką tarczycę, drugorzędowe, trzeciorzędowe i czwartorzędowe wzory składania tego białka mogą znacząco zmienić działanie. Znany jako stan konformacyjny białka, nie-wielka zmiana w strukturze fałdowania może głęboko zmienić działanie. Może to tłumaczyć powszechne doniesienia o niezadowoleniu wśród osób leczonych syntetyczną tarczycy w porównaniu z naturalnymi formami otrzymywanymi z gruczołów świń. [“identical to that produced in the human thyroid gland”]

Nawet gdyby produkowany syntetycznie T4 miał identyczną strukturę i działanie jak naturalny T4, to prawda jest taka, że praktycznie wszystkie T4 występujące naturalnie w ludzkim organizmie nie występują w stanie wolnym.

Ponadto stwierdzono, że T4 jest nierozerwalnie związany z T3, T2, T1 i kalcytronem w wyjątkowo złożonym białku wiążącym globulinę tyroksyny (TBG). A zatem jest jasne, że preparatów farmaceutycznych odizolowanego T4 nie można uważać za identyczne z hormonami tarczycy z żywności pochodzącymi z naturalnych ekstraktów.

W artykule zatytułowanym „Naturalnie wysuszona / odwodniona tarczyca i syntetyczna NIE są takie same” / Natural Desiccated Thyroid and Synthetic are NOT the Same, z witryny www.thyroid-s.com ten punkt jest mocno podkreślony:

„Żeby zilustrować graficznie olbrzymie różnice pomiędzy naturalnie wysuszoną tarczycą w porównaniu z syntetycznym T4, spójrz na tę grafikę, która pokazuje maleńkie hormony T4, T3, T2, T1 i hormony kalcytoniny mocno połączone z bardzo dużymi cząsteczkami tyreo-globuliny, jakie znajdują się w naturalnej suchej tarczycy. Pamiętaj, że cząsteczka tyreoglobuliny jest około 1.000 x WIĘKSZA od cząsteczki T4. Pokazuje też maleńkie cząsteczki T4, jakie można znaleźć w produktach syntetycznych T4. Firmy farmaceutyczne chciałyby byśmy wierzyli, że są one identyczne biologicznie. Wybór należy do ciebie”.

Co więcej, badania opublikowane w 2010 w Archives of Pharmaceutical Research pokazują, że preparaty lewotyroksyny są bardzo zanieczyszczone „lustrzanym odbiciem” stereoizomera, zwanego dekstrotyroksyną, na poziomie nawet 1-6% suchej masy. D-tyroksyna narusza lewoskrętną „chiralność” naturalnej tyroksyny i jest silnym, kardiotoksycznym środ-kiem zaburzającym gospodarkę hormonalną.

Proces wytwarzania sodu lewotyroksyny jest wysoce syntetyczny i wymaga użycia wielu substancji chemicznych. Jeden patent opisuje zawrotnie złożony proces w następujący Sposób [nie podejmuję się tłumaczenia tego akapitu, to dużo więcej niż cała Tablica Mendelejewa]:

„The process for preparation of Levothyroxine sodium comprises the steps, wherein compound obtained from steps a-g is prepared by conventional methods, a. nitrating L-tyrosine to give 3,5- dinitro-L-tyrosine, b. acetylating 3,5- dinitro-L-tyrosine to give 3,5- dinitro-N-acetyl L-tyrosine, c. esterifying the compound obtained from step (b) to give 3,5- diπitro-N-acetyl L-tyrosine ethyl ester, d. reacting the compound obtained from step (c) with p-TsCI in presence of pyridine to give corresponding tosylate salt, which is further reacting with 4-methoxy phenol to give 3,5- DinKro-4-p-methoxy phenoxy-N-acetyl-L-phenyl alanine ethyl ester, e. the compound obtained from step (d) is hydrogenated to give 3,5-diamino-4-p-methoxy phenoxy-N-acetyl-L-phenyl alanine ethyl ester, f. the compound obtained from step (e) is tetrazotized and iodized to give 3,5-Diiodo-4-p- methoxy phenoxy-N-acetyl-L-phenyl alanine ethyl ester, g. the compound obtained from step (f) is O-demethylated, N-deacetylated, and deesterified using aqueous HI in acetic acid to give 3,5-Diiodo-4-p-hydroxy phenoxy-L-pheπyl alanine followed by preparing hydrochloride salt of same and isolating, drying it h. lodinating 3,5-Diiodo-4-p-hydroxy pheπoxy-L-phenyl alanine HCI salt using methyl amine,”

Jest oczywiste, że syntetyczne leczenie T4, nawet jeśli skutecznie hamuje TSH, może nie dawać klinicznych wyników, które przekładają się na poprawę samopoczucia. Nie zajmuje się ani nie rozwiązuje podstawowych przyczyn Hashimoto, które obejmują niedobór selenu, nietolerancję pszenicy i niedobór witaminy D / światła słonecznego [zobacz badania Hashimoto’s research dashboard], a także szeroki zakres wciąż nieznanych czynników środowiskowych, dietetycznych, stylu życia i ciało-umysł. Być może to ostatnie badanie dotyczące czarnuszki daje nowy sposób łagodzenia i korygowania czynników metabolicznych i endokrynologicznych, które są zaburzone w chorobie Hashimoto, lub przynajmniej uzupełnia konwencjonalne leczenie podejściem opartym na żywności, które może poprawić zarówno subiektywne, jak i obiektywne aspekty choroby.

Więcej info o naturalnych i integracyjnych podejściach do choroby tarczycy na naszym portalu tutaj:

  • Hypothyroidism
  • Hyperthyroidism
  • Hashimoto’s thyroiditis
  • Thyroid Cancer
  • Thyroxine

Sayer Ji, Founder

Źródło: http://www.greenmedinfo.com/blog/black-seed-may-treat-hypothyroidism-hashimotos-disease-clinical-trial-reveals

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment