imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Cudowny magnez. Dr Carolyn Dean

a-36

Strona główna &gt Zdrowie &gt Cudowny magnez. Dr Carolyn Dean Cudowny magnez. Dr Carolyn Dean a303 Zdrowie 5

Każdego dnia słyszę kolejną historię sukcesu z magnezem…

Moja redaktorka brytyjskiego wydania Cudownego magnezu powiedziała mi, że jak tylko przeczytała mój rękopis, podarowała magnez przyjaciółce, która miała poważne skurcze mięśni. Przyjaciółka odwiedziła kilku lekarzy i nikt nie zdiagnozował jej stanu ani nie zaproponował jej ulgi. Magnez pomógł jej natychmiast.

Brat mojego agenta książki nie może uwierzyć, jak bardzo jego energia poprawiła się po magnezie, a objawy menopauzy u żony znikają, odkąd zaczęła przyjmować suplementy.

I każdego dnia słyszę też niepokojące historie o niedoborze Mg. Właśnie dzisiaj spacerując wzdłuż plaży w pobliżu mojego domu spotkałam 80-letniego dżentelmena, który poprosił mnie, bym usiadła i porozmawiała. Julius powiedział, że chodził po plaży jak ja, ale teraz jego artretyzm uniemożliwia mu to. Ale powiedział, że zaczął mieć symptomy artretyzmu po zażyciu leku na lekko podwyższony cholesterol.

Zamiast diety i Mg, jego lekarz natychmiast dał mu lek obniżający poziom cholesterolu. Kiedy zaczął odczuwać ból, który najwyraźniej pochodził od leku, zamiast odstawić lek i podawać magnez w celu obniżenia poziomu cholesterolu, by pomóc w detoksykacji leku, a także zmniejszyć skurcze mięśni, lekarz dał mu silne leki przeciwbólowe. A potem jego kostki zaczęły puchnąć, i Julius powiedział, że lekarz dał mu środek moczopędny!

I tak się dzieje, że jeden lek wywołuje objawy, które wymagają innego leku. Tego właśnie lekarze uczą się w szkole medycznej: o lekach. Nie uczą się o diecie i składnikach odżywczych, więc wydaje się, że wszystko co umieją, to przepisywać leki. Julius powiedział, że zamierza powiedzieć lekarzowi, żeby zmienił mu lek na cholesterol, co zresztą przez kilka lat obniżyło mu cholesterol z 205 do 185.

Powiedziałem mu, żeby przeszedł na dietę obniżającą cholesterol i zażywał Mg. Chociaż Julius powiedział, że wściekł się iż musi zażywać leki, i żałował, że nie dostał diety, to powiedział, że zanim zażyje Mg, będzie musiał zapytać lekarza. I moje serce zatonęło, ponieważ jego lekarz prawdopodobnie nie dowiedział się o suplementach Mg w szkole medycznej, i prawdopodobnie powiedziałby, że to niepotrzebne.

Lekarze wiedzą, że niedobór potasu jest niebezpieczny dla osób używających środki moczopędne, ale nie wiedzą, że Mg również wypłukuje się w równym stopniu. Niedobór Mg jest niezdiagnozowany i nierozpoznany, ponieważ do niedawna nie było dokładnego badania krwi na obecność magnezu. Pacjentów ostrzega się by przyjmowali suplementy potasu lub jedli pomarańcze i banany, ale nie ma porady na temat Mg. Mg nie jest tak łatwo dostępny jak potas; brakuje go w glebie, a większość nawozów nie zawiera Mg, więc większość pokarmów ma jego braki. Również gotowanie i przetwarzanie żywności zmniejsza zawartość Mg. Występuje w pełnych ziarnach, warzywach, orzechach i nasionach, ale większość ludzi nie je dużo, jeśli w ogóle, tych pokarmów.

A jeszcze, z jakiegoś powodu lekarze myślą, że dostajemy wszystkie składniki odżywcze w naszej SAD, Standardowej Amerykańskiej Diecie, i nie rozpoznają potrzeby suplementacji składników odżywczych. Wszystko to opiera się na edukacji medycznej finansowanej przez firmy farmaceutyczne, które nie mają żadnego interesu w promowaniu składników odżywczych. Witamin i minerałów nie można opatentować i są one stosunkowo niedrogie.

Moje badania do Cudownego magnezu przypomniały mi, że wszystkie procesy metaboliczne w organizmie, KAŻDY Z NICH, zależy od witamin i minerałów, które działają jako niezbędne współ-czynniki. Sam Mg jest współ-czynnikiem i odpowiada za funkcję 325 enzymów; jest bezwzględnym wymogiem, aby wapń dostał się do kości; powstrzymuje toksyczne chemikalia przed wejściem do mózgu; tańczy z wapniem, żeby wytwarzać impulsy nerwowe i impulsy mięśni; utrzymuje rozluźnione mięśnie, w tym serce i naczynia krwionośne, i wyzwala dziesiątki chorób – jeśli występuje jego niedobór.

Zalecana dzienna dawka Mg jest 350-400 mg, co tylko wystarcza żeby jedynie odeprzeć jego niedobór. Ale dla optymalnego zdrowia i dla 22 chorób wywoływanych niedoborem magnezu, może potrzebna jest 2 x większa dawka. Jednym z najlepszych źródeł Mg jest KELP, ale ma jedynie około 30 mg. Jedna łyżka migdałów ma go 33 mg. Skoro prawdopodobnie nie dostajemy wystarczającej dawki Mg z diety, to musimy zainteresować się suplementami Mg.

Stosowałam kilka rodzajów suplementów Mg. Napisałam o nich w wielu swoich książkach i na blogach. Ale w 2012 postanowiłam wykreować produkt magnezowy, który mogłabym stosować na swoje objawy. Nazywa się ReMag Magnesium Solution. Ma rozmiar pikometru, co oznacza, że jest wchłaniany w 100% na poziomie komórkowym, dzięki czemu komórki mają natychmiastowy dostęp do użytecznego Mg. ReMag ma stężenie 60,000 ppm 99,99% czystego pierwiastkowego pikometrowego Mg. Jest w 100% bio-dostępny, i można go również stosować miejscowo. Kolejny bonus: nie ma skutku przeczyszczającego!

Wyjaśnię działanie przeczyszczające tego minerału. Mg ma cudowny, bezpieczny dla zdrowia mechanizm, który zapobiega jego gromadzeniu się w organizmie – efekt przeczyszczający. To co nie wchłania się do krwioobiegu i do komórek po podaniu Mg, przechodzi przez nerki w mocz, a także przez jelita, w postaci luźnego stolca.

Mój problem polega na tym, że każda inna forma Mg w tabletkach lub proszku dawała mi dość szybki efekt przeczyszczający. Oznacza to, że nie jestem w stanie utrzymać wystarczającej ilości Mg w krwi i komórkach, by skutecznie zwalczać objawy niedoboru Mg, zanim eksploduje on na drugim końcu!! Przykro, trochę dramatycznie, ale tak właśnie dzieje się z pewnym odsetkiem użytkowników Mg.

Kiedy zaczęłam stosować odpowiedni rodzaj Mg [ReMag], w końcu znalazłam ulgę dla większości moich objawów niedoboru Mg (kołatanie serca, skurcze mięśni nóg, bezsenność) bez efektu przeczyszczającego.

Jedyne przeciwwskazania do Mg występują u osób z całkowitą niewydolnością nerek, niedrożnością jelit, miastenią lub blokiem serca [przedsionkowo komorowym]. Ponadto, jeśli masz chorobę serca, możesz zauważyć, że zażywanie Mg może zmniejszyć zapotrzebowanie na leki na serce, i powinieneś być pod nadzorem lekarza, by kierował tym procesem.

Wymienione poniżej 22 obszary medyczne, które niedobór Mg wywołuje lub jest ich skutkiem, wszystkie zostały naukowo udowodnione. Ale od czasu publikacji Cudownego magnezu ludzie przysyłali mi historie sukcesu z Mg, które wykraczają poza poniższą listę. Powiedziano mi, że Mg spowodował, że skóra stała się gładka, wyleczyły się dziąsła, i poprawił się seks. W następnym wydaniu mojej książki przedstawię najnowsze badania dotyczące zdolności Mg do obniżenia poziomu cholesterolu w ten sam sposób jak statyny, ale bez skutków ubocznych.

Istnieją również dowody na to, że magnez jest ważny w leczeniu neuropatii cukrzycowej. Jak mówię w tej książce, jeśli masz stosować tylko jeden suplement – upewnij się, że to magnez!

Niedobór Mg wywołuje lub jest skutkiem następujących chorób:

– Lęki i ataki paniki – magnez (Mg) zwykle kontroluje hormony stresu nadnerczy.

– Astma – produkcja histaminy, jak i skurcze oskrzeli zwiększają się wraz z niedoborem Mg.

– Skrzepy krwi – Mg odgrywa ważną rolę w zapobieganiu powstawania zakrzepów krwi i utrzymywaniu rozrzedzonej krwi – podobnie jak aspiryna, ale bez skutków ubocznych.

– Choroba jelit – niedobór Mg spowalnia funkcję jelit, wywołując zaparcia, które mogą prowadzić do toksyczności i złego wchłaniania składników odżywczych, jak i zapalenia okrężnicy.

– Zapalenie pęcherza moczowego – skurcze pęcherza ulegają pogorszeniu z powodu niedoboru Mg.

– Depresja – serotonina, która podnosi nastroje, jest zależna od Mg. Mózg z niedoborem Mg jest także bardziej podatny na alergeny, obce substancje, które mogą wywoływać objawy podobne do chorób psychicznych.

– Detoks – Mg ma kluczowe znaczenie dla usuwania toksycznych substancji i metali ciężkich, takich jak aluminium i ołów.

– Cukrzyca – Mg zwiększa wydzielanie insuliny, ułatwiając metabolizm cukrów. Bez Mg insulina nie jest w stanie przenosić glukozy do komórek. Glukoza i insulina gromadzą się we krwi powodując różnego rodzaju uszkodzenia tkanek.

– Zmęczenie – pacjenci z niedoborem Mg często doświadczają zmęczenia, ponieważ niedostatecznie funkcjonują dziesiątki układów enzymatycznych. Wczesnym objawem niedoboru Mg jest często zmęczenie.

– Choroba serca – niedobór Mg jest powszechny u osób z chorobami serca. Mg jest podawany w szpitalach w ostrym zawale mięśnia sercowego i arytmii serca. Jak każdy inny mięsień, mięsień sercowy wymaga Mg. Jest również stosowany w leczeniu dusznicy bolesnej lub bólu w klatce piersiowej.

– Nadciśnienie tętnicze – przy niewystarczającej ilości Mg występuje skurcz naczyń krwionośnych i wysoki poziom cholesterolu, co prowadzi do problemów z ciśnieniem krwi.

– Hipoglikemia – Mg utrzymuje pod kontrolą insulinę; bez Mg może wystąpić epizod niskiego poziomu cukru we krwi.

– Bezsenność – produkcja regulującej sen melatoniny jest zaburzona bez wystarczającej ilości Mg.

– Choroba nerek – niedobór Mg przyczynia się do miażdżycowej niewydolności nerek. Niedobór Mg powoduje nieprawidłowe poziomy lipidów i pogarsza kontrolę cukru we krwi u pacjentów po przeszczepie nerki.

– Choroba wątroby prowadząca do niewydolności wątroby – niedobór Mg zwykle występuje podczas przeszczepu wątroby.

– Migrena – równowaga serotoniny zależy od Mg, a niedobór serotoniny może wywoływać migreny i depresję.

– Choroby układu mięśniowo-szkieletowego – fibrositis [zapalenie tkanki łącznej, zwłaszcza w kręgosłupie, prowadzi do sztywności stawów], fibromyalgia, skurcze mięśni, tiki oczu, skurcze i przewlekły ból szyi i pleców mogą być spowodowane niedoborem Mg, i łagodzone za pomocą suplementów Mg.

– Problemy z nerwami – Mg łagodzi zaburzenia nerwów obwodowych w całym ciele, takie jak migreny, skurcze mięśni, skurcze żołądkowo-jelitowe oraz skurcze łydek, stóp i palucha. Jest również stosowany w leczeniu objawów zawrotów głowy i dezorientacji.

– Położnictwo i ginekologia – Mg zapobiega zespołowi napięcia przedmiesiączkowego; zapobiega bolesnemu miesiączkowaniu (skurczowy ból podczas miesiączki); jest ważny w leczeniu niepłodności; i łagodzi przedwczesne skurcze, preeclampsia / rzucawka [wysokie ciśnienie, zatrzymanie płynów i białkomocz] , eclampsia [nadciśnienie prowadzące do śpiączki , stanowi zagrożenie dla zdrowia matki i dziecka] w czasie ciąży. Mg podaje się dożylnie na oddziałach położniczych w przypadku nadciśnienia wywołanego ciążą, oraz w celu zmniejszenia ryzyka porażenia mózgowego i zespołu nagłej śmierci niemowląt (SIDS). Mg powinno być wymaganym suplementem dla ciężarnych matek.

– Osteoporoza – stosowanie wapnia z wit. D dla zwiększenia wchłaniania wapnia bez równoważącej ilości Mg prowadzi do dalszego niedoboru Mg, co wywołuje kaskadę zdarzeń prowadzących do utraty masy kostnej.

– Zespół Raynauda – Mg pomaga rozluźnić spastyczne naczynia krwionośne, które powodują ból i drętwienie palców.

– Próchnica zębów – niedobór Mg powoduje niezdrowe połączenie fosforu i wapnia w ślinie, co uszkadza zęby.

Materiał pochodzi z książki Carolyn Dean, Cudowny magnez / The Miracle of Magnesium (2003 Ballantine Books: Nowy Jork, NY), 2003. s. 5-7.

Niekoniecznie uważam, że przed zażyciem Mg należy sprawdzić jego poziom. Jest to bardzo bezpieczny minerał, który nie gromadzi się w organizmie. Jeśli zażyjesz „zbyt dużo” Mg, to tylko dotknie cię efekt przeczyszczający, który eliminuje nadmiar. Jeśli bierzesz garść leków i zapytasz lekarza, czy możesz przyjmować Mg, może po prostu powiedzieć „nie”. Albo zrobi standardowy test na magnez w surowicy, który zwykle pokazuje normę.

Mg w surowicy jest bardzo niedokładnym jego pomiarem w organizmie. Mg w krwiobiegu, tj. Mg w surowicy, mierzy tylko 1% całkowitego magnezu w organizmie; zakres wynosi 1,8-3,6 mg / dL. Kiedy spada magnez w surowicy, mechanizmy organizmu przesuwają poziomy w górę przez wyciąganie Mg z kości i mięśni. Odbywa się to z bardzo ważnego powodu – mięsień sercowy wymaga stałego poziomu Mg, albo popada w skurcz – atak serca!

Nieco lepszym testem jest Magnez RBC. Może mierzyć 40% Mg całkowitego w organizmie. Zakres wynosi 4,2-6,8 mg / dL. Ale nie daj się zwieść myśleniu, że jeśli twój poziom wynosi 4,2, masz wystarczająco dużo Mg.

Ktoś ostatnio napisał prosząc o moje źródło optymalnego zakresu Mg wynoszącego 6,0-6,5 mg / dl. Zapytał, czy ten niższy poziom pochodzi z badań, czy też doszłam do niego empirycznie.

Powiedział także, że jego lekarze żywieniowo-metaboliczni nie zdawali sobie sprawy z używania 6 jako dolnego poziomu zamiast 4. Powtarzam: Mg w surowicy jest bardzo niedokładnym pomiarem magnezu w organizmie. Mg w krwiobiegu, czyli Mg w surowicy, mierzy tylko 1% całkowitego magnezu w organizmie; zakres wynosi 1,8-3,6 mg / dL. Kiedy spada Mg w surowicy, mechanizmy w organizmie przesuwają poziomy w górę przez ściąganie Mg z kości i mięśni. Odbywa się to z bardzo ważnego powodu – mięsień sercowy wymaga stałego poziomu Mg, albo popada w skurcz – atak serca!

W wielu amerykańskich stanach możesz zamówić własne badanie Magnesium RBC we krwi bez skierowania od lekarza. Firma dostarczająca tę usługę nazywa się Request A Test i test kosztuje $49.00. Umawiają cię z lokalnym laboratorium według kodu pocztowego dla pobrania krwi i wyniki dostajesz w ciągu 72 godzin.

Dr Carolyn Dean

Tłum. Ola Gordon/http://chomikuj.pl/OlaGordon

The Magnesium Miracle


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment