imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Całkowity lockdown w Austrii planowany od wtorku

8mkgbpbkfhk2tpfnzyk1wkvt9akyh6ec.jpg


Rząd od kilku tygodni znajduje się pod rosnącą presją, by znacznie zaostrzyć obowiązujące obostrzenia

Rząd Austrii planuje wprowadzić od wtorku całkowity lockdown na terenie całego kraju – pisze agencja Reuters. W sobotę w godzinach popołudniowych o szczegółach kolejnych obostrzeń ma poinformować kanclerz Sebastian Kurz.

Zgodnie z rządowym planem lockdown ma trwać do 6 grudnia, a w tym czasie godzina policyjna, obowiązująca obecnie od 20:00 – 6:00, rozszerzona zostanie na całą dobę. Wychodzić z domu będzie można jedynie w uzasadnionych przypadkach.

 

Zamknięte mają zostać wszystkie sklepy, których działalność nie jest nieodzowna, nauka w szkołach całkowicie będzie odbywać się zdalnie.

 

ZOBACZ: Pandemia koronawirusa. Ponad 53 mln zakażonych, 1,3 mln ofiar

 

Mimo wprowadzenia pod koniec października częściowego lockdownu, w ramach którego zamknięto między innymi restauracje, kawiarnie, muzea i teatry, liczba nowych zakażeń w Austrii stale rośnie. Rząd od kilku tygodni znajduje się pod rosnącą presją, by znacznie zaostrzyć obowiązujące obostrzenia.

 

W piątek austriackie MSW poinformowało o kolejnej rekordowej liczbie 9586 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu minionej doby, co zwiększyło ich łączną liczbę od początku pandemii w tym kraju do 191 228.

grz/ PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment