imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Bezprzewodowy odkurzacz do domu i warsztatu

DOC.20231222.47230767.5.jpg


Coraz więcej osób decyduje się na zakup bezprzewodowych odkurzaczy. Urządzenia te zapewniają niczym nieograniczoną swobodę pracy, pozwalając korzystać z nich w dowolnym miejscu. Do ich zasilania wykorzystuje się pojemne akumulatory, które na jednym naładowaniu umożliwiają sprzątnięcie nawet największych powierzchni. Dzięki temu odkurzacze bezprzewodowe mogą być używane w domach, warsztatach, a także przestrzeniach biurowych. Co jeszcze warto wiedzieć na ich temat?

Najpopularniejsze rodzaje odkurzaczy bezprzewodowych

Bezprzewodowe odkurzacze dostępne w ofercie renomowanych sklepów internetowych – na przykład w sklepie domitech.pl – są dostępne w wielu różnych rodzajach. Każdy z nich jest dedykowany nieco innym zastosowaniom, dlatego też warto poświecić chwilę i wybrać model odpowiedni do swoich potrzeb.

2

Ręczne odkurzacze akumulatorowe

Pierwszą grupą urządzeń są bezprzewodowe odkurzacze ręczne. Są to niewielkich rozmiarów sprzęty, które wykorzystuje się głównie do punktowego usuwania zabrudzeń. Podstawowe modele odkurzaczy ręcznych sprawdzą się podczas sprzątania sypkich zanieczyszczeń, takich jak m.in.:

– okruchy jedzenia,

– rozsypany ryż lub płatki śniadaniowe,

– kłęby zwierzęcej sierści,

– piasek oraz zaschnięte błoto wnoszone na podeszwach butów.

Bezprzewodowe odkurzacze ręczne świetnie sprawdzą się też w trakcie czyszczenia wnętrz samochodów. Są one całkowicie niezależne od dostępu do gniazda elektrycznego, co nie tylko ułatwia sprzątanie zakamarków auta, lecz także pozwala na stałe wozić je w pojeździe.

Z kolei bardziej zaawansowane modele oferowane przez firmy zajmujące się produkcją elektronarzędzi budowlanych poradzą sobie także ze sprzątaniem dużo bardziej uporczywych zabrudzeń. Dzięki temu można je wykorzystywać do odkurzania kurzu budowlanego, substancji o małej granulacji (mąki, zmielonych przypraw), a także pyłu powstającego podczas szlifowania drewna lub stali.

Przemysłowe odkurzacze akumulatorowe

Ten rodzaj sprzętu stanowi znaczne rozwinięcie idei stojącej za ręcznymi wariantami urządzeń. Łączą one w sobie zalety zapewniane przez pełnowymiarowe odkurzacze przemysłowe zasilane sieciowo z poręcznością oraz mobilnością ręcznych odkurzaczy bezprzewodowych. To właśnie dlatego na ich zakup decydują się nie tylko ekipy budowlane, lecz także firmy zajmujące się sprzątaniem obiektów biurowych.

Przemysłowe odkurzacze akumulatorowe zasilane są przy pomocy akumulatorów znanych z elektronarzędzi – 18 V lub 40 V w zależności od konkretnego modelu. Zapewniają one ilość energii wystarczającą do napędzania wydajnych turbin i generowania wysokiej siły ssania.

Przy pomocy bezprzewodowych odkurzaczy przemysłowych można usuwać wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak resztki jedzenia, zaschnięte błoto czy pył szlifierski. Urządzenia te nadadzą się też do bieżącego odpylania elektronarzędzi pokroju pilarek, młotowiertarek lub innych sprzętów budowlanych.

Bezprzewodowe odkurzacze pionowe

Ostatnią kategorią są bezprzewodowe odkurzacze pionowe (zobacz na stronie: https://domitech.pl/odkurzacz-pionowy) . To jeden z najnowszych trendów w dziedzinie urządzeń do sprzątania wnętrz, który dosłownie rewolucjonizuje sposób, w jaki usuwa się zabrudzenia. Są one niezwykle lekkie, poręczne, a dzięki długim, teleskopowym rurom korzystanie z nich praktycznie nie męczy kręgosłupa.

Odkurzacze pionowe są także stosunkowo płaskie, dzięki czemu przy ich pomocy można niezwykle łatwo czyścić powierzchnie znajdujące się pod szafkami, kaloryferami oraz innymi rodzajami mebli domowych. W szczególności docenią to osoby zajmujące się sprzątaniem powierzchni biurowych oraz dużych domów jednorodzinnych.

Jednak zdecydowanie największą zaletą zapewnianą przez odkurzacze pionowe jest ich ogromna swoboda pracy. Urządzenia te są zasilane akumulatorowo, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w każdym pomieszczeniu – również w tych, które nie posiadają instalacji elektrycznej. Co więcej, brak kabli zwiększa też ergonomię pracy, ponieważ podczas sprzątania nie trzeba martwić się o przewody plączące się pod nogami.

3

Dobre akumulatory zwiększają wydajność odkurzaczy bezprzewodowych

Podstawą bezprzewodowych odkurzaczy są zasilające je akumulatory. W końcu to właśnie one zapewniają urządzeniu energię elektryczną niezbędną do wprawiania w ruch silników sprzętu. Niektóre z nich można wymieniać poprzez wyciągnięcie ich z korpusu sprzętu, podczas gdy inne są w nim zamocowane na stałe.

Obecnie coraz większą grupę odkurzaczy pionowych stanowią urządzenia produkowane przez renomowanych producentów sprzętu budowlanego. Dzięki temu do ich zasilania wykorzystywane są niezwykle wydajne akumulatory o różnych właściwościach. Umożliwia to ich szybką wymianę, a także dopasowanie parametrów technicznych do swoich potrzeb. Pozwala to osiągnąć idealny kompromis pomiędzy czasem pracy na jednym naładowaniu, a wagą całego urządzenia.

Dobrej klasy akumulatory zapewniają także bardzo wysoką żywotność, która często przekracza próg 1000 cyklów ładowania oraz rozładowania. Pozwala to korzystać z bezprzewodowego odkurzacza pionowego lub przemysłowego przez wiele lat, bez obawy o degradację jego baterii.

Dobry mechanizm filtracji powietrza pomoże chronić zdrowie domowników

Bezprzewodowe odkurzacze renomowanych producentów są także wyposażane w zaawansowane systemy filtracyjne. W przypadku prostszych modeli są to filtry papierowe, podczas gdy nieco lepsze urządzenia posiadają także węglowe filtry HEPA.

Dzięki temu odkurzacze bezprzewodowe są w stanie zatrzymać nawet do 99,5% pyłków oraz cząsteczek, które są potencjalnie niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia. Dotyczy to zarówno roztoczy kurzu, jak i również szkodliwych drobinek resztek budowlanych.

Artykuł powstał przy współpracy sklepu Domitech.

Źródło informacji: Domitech

 


Source link

Leave a Comment