imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

6 rund w Rajdowych Mistrzostwach Europy FIA (ERC), w tym nowy, spektakularny Rajd Azorów

36510082_1_crop_300x168_9d95fa5c_CPO.jpg


– Nowym wydarzeniem jest Rajd Azorów, w kalendarzu jedna z najbardziej spektakularnych, międzynarodowych imprez sportowych.


Sezon 2020 Rajdowego Pucharu Abartha (Abarth Rally Cup 2020) będzie gotowy, by ponownie ruszyć 24 lipca br. podczas Rally di Roma Capitale – zawodów otwierających FIA ERC 2020.

W ciągu ostatnich kilku dni opublikowano nowy kalendarz spotkań jednomarkowych zarezerwowanych dla Abarth 124 rally, składający się z 6 prestiżowych zawodów, z których wszystkie wliczają się do klasyfikacji generalnej Mistrzostw Europy.

Cztery z nich odbywają się na asfalcie: Rally di Roma Capitale (24-26 lipca), Barum Czech Rally Zlin (28-30 sierpnia), Rajd Węgier (6-8 listopada) i Rajd Wysp Kanaryjskich (26-28 listopada); natomiast pozostałe dwa odbywają się na szutrze: Rally Liepaja na Łotwie (14-16 sierpnia) i Rajd Azorów, zaplanowany na 17 do 19 września.

Ten ostatni jest nowym wydarzeniem w sezonie 2020. Rajd na portugalskim archipelagu jest jednym z najbardziej spektakularnych na świecie ze względu na zapierającą dech w piersiach scenerię, w której mierzą się zawodnicy. Szczególnie osławionym odcinkiem jest odcinek specjalny Sete Cidades, który przebiega wzdłuż krawędzi wulkanicznego jeziora kraterowego.

Jest to dodatkowa szansa dla kierowców biorących udział w Rajdowym Pucharze Abartha, z pulą nagród w wysokości 30000 euro za każdy rajd i nagrodą główną dla zwycięzcy mistrzostw o tej samej wysokości. Ostateczne rozstrzygnięcie Rajdowego Pucharu Abartha zostanie ustalone w oparciu o 5 najlepszych wyników.

Marka z logo Skorpiona będzie służyła wsparciem na torze również prywatnym zespołom, a inżynierowie i technicy będą świadczyć usługi w zakresie części zamiennych oraz Abarth Hospitality.

Czekając na wznowienie sezonu 2020 Rajdowego Pucharu Abartha, w filmie pod linkiem Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat i Abarth na region EMEA, oraz Jean-Baptiste Ley, koordynator ERC, podsumowują sukcesy sportowe Abarth 124 rally i Rajdowego Pucharu Abartha, będącego częścią Rajdowych Mistrzostw Europy FIA.


Source link

Leave a Comment