imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Zaprezentowano oficjalny plakat igrzysk w Paryżu. Autor poświęcił mu 2000 godzin pracy

hwr5vmnnzs76xn3wkpdxuf9fw4ychken.jpg


Zaprezentowano oficjalny plakat igrzysk w Paryżu. Autor poświęcił mu 2000 godzin pracy

W poniedziałek w Musee d’Orsay w Paryżu zaprezentowano oficjalny plakat tegorocznych igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich. Dzieło utrzymane w duchu surrealizmu przedstawia najważniejsze miejsca francuskiej stolicy i areny sportowej rywalizacji.

„Obfity” i „surrealistyczny” – tak plakat autorstwa Ugo Gattoniego opisuje agencja AFP. Centralnym punktem pracy jest Wieża Eiffla, otoczona stadionem Stade de France. Nie brakuje portu w Marsylii, gdzie będą odbywać się konkurencje żeglarskie, i fali w Teahupo’o na Tahiti, gdzie o medale będą walczyć surferzy. Na plakacie ukrytych jest też osiem maskotek igrzysk w postaci czerwonych pluszaków w kształcie frygijskiej czapki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Klasyfikacja medalowa HMŚ. Które miejsce zajęli Biało-Czerwoni?

 

„Chciałem czegoś epickiego, majestatycznego, ale też z poczuciem radosnego świętowania, tętniącego życiem, niezwykle obfitego” – wyjaśnił projektant podczas spotkania z dziennikarzami przed oficjalną prezentacją plakatu. Jak dodał, poświęcił mu 2000 godzin pracy.

 

Igrzyska XXXIII olimpiady rozegrane zostaną w stolicy Francji w dniach 26 lipca – 11 sierpnia, natomiast 17. paraolimpijskie – 28 sierpnia – 8 września 2024 roku.

 

mtu, PAP

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment