imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Transmisja danych w roamingu bez obaw, teraz w każdej aplikacji: innowacyjny dostawca usług eSIM, firma 1GLOBAL, oferuje własną usługę roamingową sektorowi FinTech

eSIM_Innovator_1GLOBAL_gives_FinTech_its_Own_Roaming_Service.jpg


– Coraz więcej przedsiębiorstw turystycznych i finansowych zainteresowanych integracją unikatowego API opracowanego przez 1GLOBAL w zakresie komunikacji mobilnej.

– Wkrótce miliony europejskich klientów zyskają obsługiwane na całym świecie pakiety danych bez opłat roamingowych.

– Grupa z sektora FinTech jako pierwsza w branży wykorzystuje technologię 1GLOBAL w aplikacji bankowej.

LONDYN — (BUSINESS WIRE) — Liczba gałęzi przemysłu wdrażających innowacyjne usługi 1GLOBAL nie przestaje rosnąć, a ponad 30 mln europejskich klientów niebawem uniknie opłat roamingowych w ponad 160 krajach.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20240222239853/pl/ 

Dzięki pełnej integracji API od 1GLOBAL firma Revolut świadcząca usługi w zakresie technologii finansowych na całym świecie teraz oferuje swoim klientom prosty i szybki dostęp do przystępnej cenowo globalnej sieci komórkowej 1GLOBAL. Po aktywacji usługi na urządzeniu mobilnym użytkownika generowana jest wbudowana karta SIM (eSIM).

„Bez konieczności opuszczenia aplikacji Revolut wystarczy minuta, by użytkownicy mogli zainstalować kartę eSIM – powiedział Hakan Koç, założyciel i dyrektor generalny 1GLOBAL. – To dlatego przedsiębiorstwa z wielu różnych sektorów, takich jak turystyka, ubezpieczenia, technologie finansowe, przewozy lotnicze, logistyka VIP i nie tylko, zwracają się do nas, pragnąc zwiększyć zakres oferowanych usług dzięki integracji zapewnianej przez nas usługi łączności”.

Zamiast konieczności zakupu fizycznej karty SIM w celu uzyskania dostępu do sieci lokalnej po przybyciu na miejsce, podróżni korzystający z aplikacji zintegrowanych z technologią 1GLOBAL mogą po prostu skonfigurować kartę eSIM na swoim urządzeniu. Umożliwia to pełną kontrolę nad nawiązywaną łącznością, w tym monitorowanie zużycia danych. Użytkownicy mogą również korzystać z aplikacji w celu wykupu pakietu danych nawet wtedy, gdy skończył im się bieżący pakiet.

„Revolut zdaje sobie sprawę, jak dużą wagę przywiązują klienci do zachowania ciągłej łączności z oferowanymi przez nas usługami niezależnie od tego, gdzie się znajdują, bez obaw o zużycie danych. Karty eSIM od Revolut opracowane we współpracy z 1Global to wygodna technologia o wysokiej wartości dodanej dla naszych klientów z całego świata” – wskazał David Tirado, globalny wiceprezes ds. działalności biznesowej w Revolut.

Każda firma może wdrożyć technologię 1GLOBAL w swojej ofercie, wykorzystując w tym celu pakiet API. Dzięki temu klienci pozostaną w danej aplikacji na dłużej, co umożliwi powstanie nowego kanału przychodów, zapewnienie wartości dodanej klientom i zwiększenie ich lojalności wobec marki.

W przypadku Revolut technologia 1GLOBAL została w pełni zintegrowana z autorską aplikacją pod marką własną. Firmy mogą również oferować łączność za pośrednictwem 1GLOBAL jako dostawcy zewnętrzni lub podmioty stowarzyszone za pomocą odnośników (np. kodów QR) przekierowujących użytkownika do pobrania karty eSIM i oprogramowania 1GLOBAL.

„Jako innowacyjny podmiot w dziedzinie technologii telekomunikacyjnych stworzyliśmy własną globalną sieć telekomunikacyjną z możliwością wydawania kart eSIM i unikatowych numerów przypisanych do poszczególnych kart (IMSI) – wyjaśnia Koç. – Odróżnia nas to od dostawców, którzy nie posiadają własnej infrastruktury sieciowej i po prostu odsprzedają pakiety danych innych podmiotów”.

Dzięki platformie 1GLOBAL operatorzy aplikacji mogą zaoferować użytkownikom usługi łączności na całym świecie wspierane przez dziewięciu operatorów wirtualnej sieci łączności ruchomej (ang. MVNO), pięciu finansowanych międzynarodowych partnerów roamingowych i ponad 150 połączeń wzajemnych. Łączność na taką „hiperskalę” obejmująca 2000 tras do 350 operatorów komórkowych w sieciach od 2G do 5G i LPWAN nie byłaby możliwa bez wykorzystania innowacyjnej technologii 1GLOBAL.

Informacje o 1GLOBAL

1GLOBAL dostarcza szybkie i bezpieczne usługi łączności z sieciami komórkowymi w ponad 160 krajach świata. Opracowana przez firmę technologia eSIM pozwala na płynną integrację w aplikacji Revolut i może zostać zainstalowana na dowolnym urządzeniu mobilnym obsługującym eSIM w niecałą minutę.

Założona w 2022 r. firma 1GLOBAL to nowe przedsiębiorstwo typu start-up stworzone przez Hakana Koça, współzałożyciela i jednego z byłych dyrektorów generalnych AUTO1 Group. Firma 1GLOBAL zakupiła szereg zasobów telekomunikacyjnych obsługiwanych od 2006 r., w tym uznaną na arenie międzynarodową i akredytowaną przez GSMA sieć komórkową o zasięgu globalnym. Firma posiada siedzibę w Londynie oraz centrum badawczo-rozwojowe w Lizbonie, zatrudnia ponad 400 pracowników w 12 krajach. W dziewięciu z nich uzyskała status w pełni uregulowanego operatora MVNO.

www.1global.com 

Informacje o Revolut

Revolut to globalna firma z sektora technologii finansowych, która pomaga uzyskać więcej korzyści z posiadanych środków finansowych. W 2015 r. Revolut uruchomił w Wielkiej Brytanii usługę umożliwiającą przekazy pieniężne i wymianę walut. Obecnie ponad 35 mln klientów z całego świata korzysta z dziesiątek innowacyjnych produktów Revolut, dokonując ponad pół miliarda transakcji miesięcznie.

Za pośrednictwem różnych kont osobistych i biznesowych firma umożliwia klientom sprawowanie większej kontroli nad posiadanymi środkami i zapewnia im niezakłóconą łączność na całym świecie.

www.revolut.com

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240222239853/pl/ 

Źródło: 1GLOBAL

KONTAKT:

Ingmar Remus i Thomas Klimmek

e-mail: [email protected] 

Źródło informacji: Business Wire

 


Source link

Leave a Comment