imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Rozpoczęła się sprzedaż biletów na koncerty 19. Festiwalu „Chopin i jego Europa”

DOC.20230510.45261368.1.jpg


Organizatorzy serdecznie zapraszają do zakupu biletów na koncerty 19. Festiwalu „Chopin i jego Europa”, który odbędzie się w dniach od 18 sierpnia do 1 września 2023 roku.

Bilety są dostępne na stronie bilety.nifc.pl oraz w kasach Muzeum Chopina w Warszawie (wt. – niedz. 10:00-18:00).

Więcej informacji na temat sprzedaży biletów: tel. (+48 22) 44 16 251/252 oraz [email protected].

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się tutaj.

O Festiwalu

Jak co roku słuchać będziemy arcydzieł twórców doby Chopinowskiej i samego Chopina w wykonaniu artystów wybitnych, ale i kontrowersyjnych, m.in. Ivo Pogorelica, Piotra Anderszewskiego, Bruce’a Liu, Dang Thai Sona, Vadyma Kholodenko, Kate Liu, Lukasa Geniušasa, Aleny Baevej, Chouchane Siranossian, Anne Sofie von Otter i wielu innych.

Nie zabraknie najwierniejszych przyjaciół Festiwalu: Kristiana Bezuidenhouta, Fabia Biondiego, Benjamina Grosvenora, Philippe’a Herreweghego, Belcea Quartet i Apollon Musagète Quartett. Przed zbliżającym się 2. Międzynarodowym Konkursem Chopinowskim na Instrumentach Historycznych zagrają laureaci pierwszej jego edycji: Tomasz Ritter i Aleksandra Świgut. Dwukrotnie usłyszymy „Koncert Es-dur na dwa fortepiany” Wolfganga Amadeusza Mozarta: w interpretacji Dang Thai Sona i Bruce’a Liu oraz Kate Liu i Erica Lu z London Mozart Players pod dyrekcją Marka Mosia.

Wykonawstwo historyczne przeplatać się będzie ze współczesnym. {oh!} Orkiestra Martyny Pastuszki i Mateusz Kowalski przedstawią nam nieznaną wersję „Koncertu f-moll” Chopina. Poznamy rzadko wykonywane utwory Janiewicza, Mireckiego, Michałowskiego i Friedmana. Fabio Biondi z orkiestrą Europa Galante zaprezentuje kolejną operę Moniuszki w oryginalnym brzmieniu: tym razem będzie to „Paria”. Apollon Musagète Quartett zagra Zarębskiego i Lutosławskiego, a Filharmonia Narodowa pod batutą Andrzeja Boreyki „Koncertem fortepianowym d-moll” Johannesa Brahmsa i „Symfonią Pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego zamknie Festiwal.

Organizatorem 19. Festiwalu „Chopin i jego Europa” jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, a dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Stanisław Leszczyński.

Festiwal „Chopin i jego Europa” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mecenas: PKN Orlen

Partner główny: Totalizator Sportowy

Partnerzy: PZU, Lexus, Lot, Polskie Porty Lotnicze

Źródło informacji: NIFC

 


Source link

Leave a Comment