imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Premier Mateusz Morawiecki typuje wynik meczu Polaków. “I awans jest nasz”

mspsfuj2f96qno5n734hs1x7b3e1e4h6.jpg


– Wszystkim, którzy mają pretensje do Lewandowskiego, odpowiadam: “Trzeba było wziąć od niego tę piłkę i samemu strzelić, jak jesteście tacy mądrzy” – stwierdził szef rządu Mateusz Morawiecki w opublikowanym w sobotę podcaście. Jak dodał, przed starciem z Arabią Saudyjską “pozostaje optymistą”. Ujawnił też, jaki wynik – jego zdaniem – padnie w sobotnim meczu i umożliwi wyjście z mundialowej grupy.

Zdaniem Morawieckiego “nie ma w Polsce bardziej politycznej dyscypliny sportu niż piłka nożna”. – Politycznej i w dobrym i w złym sensie. W tym dobrym, bo kiedy gra nasza reprezentacja jesteśmy naprawdę zjednoczeni jako naród. Na bok odchodzą wszelkie spory, a my możemy przeżywać coś wspólnie. Czuć się jedną wielką rodziną – stwierdził.

 

Jego zdaniem w czasie, gdy gra nasza kadra, można “przypomnieć sobie, że mimo różnic są sprawy, które nas łączą – hymn, biało-czerwona flaga”. – I to niezwykłe napięcie, kiedy na boisko wybiegają zawodnicy z orłem na piersi – dodał.

Morawiecki “nadal ceni” Roberta Lewandowskiego po nieudanym karnym

Dla premiera złym sensem “upolitycznienia” sportu jest sytuacja, gdy państwo próbuje zawłaszczyć sportowców. Uściślił, iż takich rzeczy obecnie nie ma.

 

ZOBACZ: Polska – Arabia Saudyjska. Dziekanowski: Saudyjczycy bujają w obłokach czas sprowadzić ich na ziemię

 

Morawiecki odniósł się też do pierwszego meczu reprezentacji Polski na mundialu, który zremisowaliśmy z Meksykiem 0:0. Jednocześnie Arabia Saudyjska, z którą mierzymy się w sobotę, wygrała z Argentyną 2:1. – Zaczęliśmy ze spokojem i teraz jestem przekonany, że może być tylko lepiej – ocenił.

 

Jak stwierdził, nadal ceni Roberta Lewandowskiego, który podczas spotkania z Meksykiem nie wykorzystał rzutu karnego. – Dał naszej reprezentacji już tyle, że mógłby do końca swojej kariery pudłować wszystkie karne, a i tak nikt nie odbierze mu tytułu najlepszego polskiego piłkarza w naszych dziejach – uznał.

Premier odpowiada hejtującym “Lewego”: Trzeba było wziąć od niego tę piłkę

Zdaniem szefa rządu Lewandowskiemu “zabrakło trochę szczęścia”, a meksykański bramkarz pokazał “to, czego wszyscy się spodziewali: fenomenalną dyspozycję i wyczucie, któremu nigdy w czasie mistrzostw mu nie brakuje”.

 

ZOBACZ: Kijów. Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego. Przyjechał na zaproszenie władz Ukrainy

 

– Wszystkim, którzy mają pretensje do Lewandowskiego, odpowiadam: “Trzeba było wziąć od niego tę piłkę i samemu strzelić, jak jesteście tacy mądrzy”. Większość z nas, zwykłych kibiców, pewnie zemdlałaby ze stresu i do piłki ustawionej na 11. metrze nie dobiegła – podkreślił.

 

Przypomniał, iż na mistrzostwach świata nie ma słabych drużyn, ale mimo to pozostaje optymistą przed meczem z Saudyjczykami.

 

– Po cichu mam nadzieję, że Arabia Saudyjska swój najlepszy mecz turnieju ma już za sobą. 2:0 i awans jest nasz. Takiego scenariusza bym sobie życzył i tak będę kibicował – podsumował Mateusz Morawiecki.

wka/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment