imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Polskie Lobby Przemysłowe interweniuje w sprawie zakupu F-35

Strona główna > Polska > Polskie Lobby Przemysłowe interweniuje w sprawie zakupu F-35 Polskie Lobby Przemysłowe interweniuje w sprawie zakupu F-35 Kasia Polska 0 Nasze prace podejmujemy zatroskani trudną sytuacją polskiego przemysłu obronnego. Zakup za granicą samolotu F-35, systemów WISŁA, HIMARS, rakiet do systemu NAREW oraz realizacja programów KRUK i ORKA wiązać się będzie z przekazaniem znacznych kwot zagranicznym producentom. Dlatego zakupy te powinny być skompensowane znacznym offsetem, a zwłaszcza transferem najnowszych technologii do naszego przemysłu i jego zaplecza badawczo-rozwojowego w celu wzmocnienia i modernizacji Polskiego Potencjału Obronnego.

Szanowni Państwo,

Dzięki zbiorowemu wysiłkowi ukończona została Ekspertyza Zespołu eksperckiego powołanego przez Polskie Lobby Przemysłowe, zawierająca propozycje do umowy offsetowej w związku z pozyskaniem samolotu wielozadaniowego F-35. Jej ostateczną treść załączam. W piątek 22 listopada 2019 została ona przekazana najważniejszym decydentom w naszym państwie, o czym świadczy skan załączonego pisma przewodniego. Jeśli chodzi o Kluby Parlamentarne i Koło Poselskie, to nasza ekspertyzę otrzymali:

– Poseł Ryszard Terlecki

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości

– Poseł Borys Budka

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej

– Poseł Władysław Kosiniak Kamysz

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego

– Poseł Krzysztof Gawkowski

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy

– Poseł Jakub Kulesza

Przewodniczący Koła Poselskiego Konfederacji

Wszystkim, którzy włączyli się do pracy nad ekspertyzą i wnieśli do jej projektu swoje uwagi bardzo dziękuję.Dzięki Wam powstał ważny dla polskiej obronności dokument.

Jednocześnie Ekspertyzę Zespołu eksperckiego powołanego przez Polskie Lobby Przemysłowe, zawierająca propozycje do umowy offsetowej w związku z pozyskaniem samolotu wielozadaniowego F-35 proszę upowszechnić w swoich środowiskach. Możliwe także jest jej zamieszczenie na stronach internetowych instytucji, z którymi Państwo współpracujecie. W tych dniach zostanie ona przekazana mediom i portalom internetowym.

serdecznie pozdrawiam

prof.ucz.dr hab. Paweł Soroka

Koordynator Polskiego Lobby Przemysłowego

www.plp.info.pl

www.pawel-soroka.plp.info.pl

Kliknij i pobierz:

EKSPERTYZA dot. offsetu w związku z zakupem samolotu F-35( ostateczna)

Pismo przewodnie do ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka

Kasia
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment