imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Polski klub ogłosił transfer nowego siatkarza! To medalista mistrzostw Europy

rky7f2tssir8vr5559f41m49gxfdmoc7.JPG


Bartosz Sławiński wywalczył z reprezentacją Polski brązowy medal mistrzostw Europy U22 w 2022 roku.

Występujący w Tauron 1. Lidze klub PSG KPS Siedlce ogłosił transfer nowego zawodnika. Siatkarzem tej drużyny został rozgrywający Bartosz Sławiński, brązowy medalista mistrzostw Europy U22 z 2022 roku.

Bartosz Sławiński (rocznik 2001) na parkietach pierwszej ligi grał w drużynie SMS PZPS Spała. Siatkarskie doświadczenia zdobywał również w Radomiu. W 2022 roku wraz z kolegami z reprezentacji Polski, wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy U22.

 

Zobacz także: Piękne zdjęcia siatkarek! Polski klub przygotował niesamowity kalendarz na 2024 rok

 

Później wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Kontynuował tam karierę w lidze uniwersyteckiej. Już od stycznia Sławiński będzie występował w barwach PSG KPS Siedlce.

 

– Kilka tygodni temu kierownik drużyny złożył mi ofertę współpracy. Zdecydowałem się dołączyć do zespołu, żeby pomóc kolegom w walce o play-off. Cieszę się, że dołączam do zespołu i będą mógł zaprezentować się przed szerszą publicznością, w seniorskiej siatkówce. W ostatnim czasie przebywałem w Stanach Zjednoczonych, gdzie studiowałem logistykę i grałem w lidze uniwersyteckiej. Skończyłem juz edukację i jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł zagrać w Polsce. W zespole widzę ogromny potencjał. Drużyna jest młoda. W sztani panuje bardzo dobra atmosfera – stwierdził Sławiński.

 

 

 

 

PSG KPS Siedlce zajmuje 11. miejsce w tabeli Tauron 1. Ligi. W piętnastu meczach drużyna zdobyła 19 punktów (6 zwycięstw – 9 porażek). W kolejnym meczu zagra u siebie z AZS AGH Kraków (sobota, 6 stycznia, godzina 17.00).

RM, Polsat Sport

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment