imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Polski gaming rośnie w siłę – DRAGO entertainment zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

DOC.20231013.46596344.1.jpg


Po zaledwie dwóch i pół roku obecności na rynku NewConnect, krakowski producent gier DRAGO entertainment zadebiutuje na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W portfolio spółki znajduje się m.in. kultowy „Gas Station Simulator”, który osiągnął sprzedaż przekraczającą milion egzemplarzy.

Znany i doceniany na całym globalnym rynku gamingowym deweloper przeniesie notowania akcji z NewConnect na główny parkiet GPW w poniedziałek 16 października. Debiutowi nie będzie towarzyszyć emisja akcji.

DRAGO entertainment to krakowski producent gier z 25-letnim doświadczeniem. W pierwszym okresie swojego istnienia spółka skupiała się na produkcjach zlecanych przez podmioty zewnętrzne, czego efektem była np. „Otherland”, gra RPG oparta o cykl powieści Tada Williamsa.

W roku 2018 ekipa DRAGO enteriainment podjęła decyzję o rozpoczęciu tworzenia własnych, autorskich tytułów. Dotychczas na rynku ukazały się trzy z nich: „Treasure Hunter Simulator”, „Food Truck Simulator” oraz „Gas Station Simulator” – ta ostatnia okazała się być prawdziwym gamingowym hitem.

Stan środków pieniężnych na koncie spółki na koniec 2022 r. wynosił ponad 5 mln zł (trzykrotnie więcej niż dwa lata wcześniej), co wskazuje na jej stabilną sytuację finansową i posiadanie zasobów pozwalających na realizację kolejnych projektów, z których pierwszy – „Winter Survival” – ma ujrzeć światło dzienne na początku przyszłego roku. Dodatkowo DRAGO entertainment posiada jeden zawieszony tytuł – „Red Frost” oraz zleciła wykonanie gry „Airport Contraband” spółce Titanite Games S.A. z siedzibą w Krakowie.

Spółka będzie notowana pod niezmienioną nazwą skróconą „DRAGOENT” i tickerem „DGE”.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Source link

Leave a Comment