imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Pazura: staram się informować o tym, gdzie można się dowiedzieć prawdy o szczepionkach

Gwozdowska_Świetlik_Pazura.png


„Czuję się bardzo wyróżniony, że to mnie poproszono, bym informował opinię publiczną o konieczności szczepień. Nie namawiam, nie agituję, po prostu daję przykład i staram się mówić o tym, gdzie można się dowiedzieć prawdy o szczepieniach i szczepionkach” – powiedział PAP aktor Cezary Pazura, ambasador akcji #Szczepimysię.

Pazura był gościem Anny Gwozdowskiej i Wiktora Świetlika podczas #FakeHunter Challenge/Szczepienia. Aktor znany jest z licznych ról filmowych i teatralnych, m.in. Jerzego Kilera w „Kilerze”, podporucznika Waldemara Morawca w „Psach” czy roli tytułowej w serialu „Przypadki Cezarego P”.

Przyznał, że ostatni rok dał się wszystkim we znaki, aktorom też.

„Nie mogę się odnaleźć bez kontaktu z widzem, pracujemy przez ekran. A my aktorzy jesteśmy takimi zwierzętami, że tym kontaktem się żywimy. To jest nasz chleb powszedni. To jest nasza rutyna i tej rutyny najbardziej mi brakowało przez ten rok” – mówił Pazura.

Jednocześnie aktor wyraził nadzieję, że wkrótce powrócą normalne, regularne kontakty z widzem.

„Jesteśmy zwierzętami stadnymi. Latem, kiedy wyjeżdżamy na wakacje, tylko nieliczni szukają ciszy, przyrody, odosobnienia. Plaże nad Bałtykiem są pełne ludzi, którzy chcą się razem bawić, wzruszać. Stąd taka dominacja kina i teatru w rozrywkach masowych. Wolałabym, żebyśmy nie byli tylko skazani na internet, na porozumiewanie się przez szkło – na odległość” – mówił Pazura.  

Powrót do normalności mają zapewnić sczepienia.

„Czuję się bardzo wyróżniony, że to mnie poproszono bym informował opinię publiczną o konieczności szczepień. Nie namawiam, nie agituję, po prostu daję przykład i staram się mówić o tym, gdzie można się dowiedzieć prawdy o szczepieniach i szczepionkach” – powiedział Pazura.

Przyznał jednocześnie, że na samym początku, zanim pojawiły się szczepionki i pierwsze osoby zaszczepione, nawet i w jego środowisku zdarzały się opinie nieufne wobec tego typu rozwiązań. Ale teraz wszyscy chcą się szczepić.  

„Pamiętam, że pierwsza fala koronawirusa przebiegała w dziwny sposób, przynajmniej dla mnie. Kogo nie pytałem >>Ty znasz kogoś, kto jest chory?<<, dostawałem odpowiedź: >>Nie, tylko z telewizji się dowiaduje<<. Druga fala spowodowała, że mnóstwo moich znajomych zaczęło na koronawirusa chorować – opowiadał Pazura. Bliskość Covid-19 stałą się realna. -Jak masz wśród bliskich kogoś, kto dotknął tej choroby, przeszedł ją, a nie daj Boże nie przeżył – a mamy takich kolegów, wspaniałych aktorów, którzy odeszli przez koronawirusa, to wiesz, że to dotyczy każdego” – stwierdził aktor.

W takiej sytuacji wiadomo już, że to szczepionka jest najlepszym rozwiązaniem.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 


Source link

Leave a Comment