imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Partia Republikańska wybrała prezesa. Został nim Adam Bielan

46q7c5c1qdtg54ux84aivhu888tuu626.jpg


W niedzielę odbył się Kongres Założycielski Partii Republikańskiej, w trakcie którego wybrano władze krajowe ugrupowania. Na prezesa partii jednomyślnie został wybrany Adam Bielan, a funkcję przewodniczącego Rady Krajowej delegaci powierzyli Karolowi Rabendzie.

“W trakcie dzisiejszych obrad wybrane zostały wszystkie ciała statutowe Partii: Rada Krajowa, Zarząd Krajowy, Komisja Rewizyjna i Sąd Koleżeński” – stwierdziła w komunikacie Partia Republikańska.

 

ZOBACZ: Szymon Hołownia w “Graffiti” o “okupacji europejskiej”: Suski bredzi

 

Jak poinformowała, w skład Zarządu Krajowego wybrano również trzech wiceprezesów: Magdalenę Błeńską, Michała Cieślaka i Arkadiusza Urbana oraz sekretarza generalnego Marcela Klinowskiego.

 

 

Ugrupowanie zaznaczyło, że w trakcie kongresu Bielan potwierdził uczestnictwo formacji w projekcie Zjednoczonej Prawicy oraz prowadzenie przez nowe ciała statutowe rozmów na temat koalicji rządowej.

 

– Jestem przekonany, że nasz entuzjazm i propozycje programowe pozwolą naszej formacji dotrzeć do nowych środowisk i elektoratu oraz zapewnią naszemu obozowi III kadencję – uznał Bielan.

Partia Republikańska powstała po rozpadzie Porozumienia

W Porozumieniu na początku roku doszło do sporu dotyczącego kierownictwa ugrupowania. Bielan uważa, że zarząd partii, rozszerzony w październiku 2020 r. na wniosek Gowina został uzupełniony niezgodnie ze statutem, a trzyletnia kadencja Gowina jako szefa partii upłynęła w kwietniu 2018 r.

 

ZOBACZ: Karpacz. Gowin komentuje słowa Terleckiego. “Jego wypowiedź wymaga reakcji Kaczyńskiego”

 

W drugiej połowie czerwca odbył się Zjazd Republikański, na którym ogłoszono rozpoczęcie procesu połączenia partii Porozumienie z Partią Republikańską.

 

Po decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o zdymisjonowaniu Gowina, co miało miejsce na początku sierpnia, zarząd jego partii podjął decyzję o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy. Z koalicją rządzącą współpracę kontynuuje Partia Republikańska, której liderem jest Adam Bielan.

wka/PAP, polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment