imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Minister Spraw Wewnętrznych nazywa protestujących rolników „chuliganerią”

akom

Strona główna &gt Polska &gt Minister Spraw Wewnętrznych nazywa protestujących rolników „chuliganerią” Minister Spraw Wewnętrznych nazywa protestujących rolników „chuliganerią” Jacek Polska 0

Minister spraw wewnętrznych i czołowy polityka Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński w ostrych słowach skrytykował protestujących rolników.

Ruch społeczno-polityczny AGROunia zorganizował dziś protest w Warszawie, blokując około godz. 8 rano Plac Zawiszy. Rolnicy rozłożyli na jezdniach opony i słomę, które podpalili, rozsypali też jabłka, ułożyli świńskie tusze. Rolnicy domagali się w ten sposób zobowiązania marketów do sprzedawania polskich produktów rolno-spożywczych jako połowy swojego asortymentu oraz ich znakowania tak aby klient wiedział z jakiego kraju pochodzą.

Całkowity brak zrozumienia dla działań rolników zaprezentował minister spraw wewnętrznych i czołowy polityk PiS Joachim Brudziński. „Chuliganeria, która sprowadziła realne zagrożenie zdrowia i życia na placu Zawiszy musi ponieść konsekwencje wynikające z obowiązującego w Polsce prawa” – słowa Brudzińskiego cytuje portal dziennika „Rzeczpospolita”. Minister stwierdził, że forma protestu wybrana przez rolnik zagrażała „zdrowiu i życiu obywateli”.

Ministerstwo podało informację, że co najmniej kilku uczestników protestu na Placu Zawiszy zostało zatrzymanych. Znacznie więcej zostało wylegitymowanych. W celu zidentyfikowania uczestników protestu policjanci chcą także wykorzystać nagrania z miejskiego monitoringu. MSW deklaruje, że będzie dążyć do tego aby organizatorzy protestu stanęli przed sądem.

rp.pl/kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/minister-spraw-wewnetrznych-nazywa-protestujacych-rolnikow-chuliganeria/

13.03.2019

Jacek

III RPPartia interesów SyjonistycznychPolska neokolonią syjonizmuPolska pod żydowską okupacją
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment