imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Mianyang, miasto nauki i technologii, zaprasza świat na zbliżające się 11. Chińskie Międzynarodowe Targi Hi-Tech

Mianyang.jpg


MIANYANG, Chiny, 3 listopada 2023 r. /PRNewswire/ — Raport pochodzi z portalu informacyjnego Xinhuanet:

11. Chińskie Międzynarodowe Targi Hi-Tech odbędą się w Mianyang, położonym w prowincji Syczuan mieście nauki i technologii, w dniach od 22 do 26 listopada. Hasłem przewodnim tegorocznych targów jest „Przywództwo naukowo-technologiczne – innowacje, transformacja, otwarcie się i współpraca”, a krajem gościem honorowym będzie Indonezja. Zaplanowano wiele rożnych wydarzeń prowadzonych zarówno w trybie online, jak i offline.

W tym roku zorganizowanych zostanie wiele ekspozycji. Na jednej z nich zostaną zaprezentowane najważniejsze projekty naukowo-technologiczne, m.in. program eksploracji Księżyca „Sztuczne Słońce” oraz „Radioteleskop sferyczny o aperturze wielkości 500 metrów (FAST)”. W ramach targów odbędzie się również 13 godnych uwagi wydarzeń, wśród nich ceremonia otwarcia i przemówienia programowe, szczyt poświęcony inwestycjom w i finansowaniu nauki i technologii zorganizowany przez Strefę Rozwoju Gospodarczego Tianfu, „Dzień Talentów Miasta Nauki i Technologii”, a także 4 posiedzenia branżowe i 2 konkursy.

Goście tegorocznych targów będą mieli okazję odwiedzić dostępny online pawilon wystawienniczy 3D oferujący nowe, ekscytujące doświadczenia. Znajdą się w nim innowacje technologiczne opracowane przez młodzież, prezentacje popularnonaukowe i naukowo-technologiczne oraz inne treści, których celem jest przybliżenie nauki i technologii szerokiemu odbiorcy, a także pozostawienie w pamięci zwiedzających Targi niezapomnianych wrażeń.

W tym roku przypada 10. rocznica nawiązania chińsko-indonezyjskiego wszechstronnego partnerstwa strategicznego, a Indonezja będzie krajem gościem honorowym. Targi będą okazją do zaprezentowania tego kraju oraz opracowanych przez niego innowacji technologicznych, technologii i produktów z różnych perspektyw. Przy tej okazji odbędzie się pięć wydarzeń z udziałem kraju gościa honorowego, w tym ceremonia otwarcia pawilonu krajowego Indonezji, posiedzenie poświęcone nawiązaniu współpracy między Indonezją i Mianyang, „Tydzień Towarów Indonezyjskich”, prezentacja tradycyjnej indonezyjskiej medycyny, kultury, nauki i technologii, a także wystawa bogactwa przyrodniczego i fotografii dokumentalnej.

Mianyang jest jedynym w Chinach miastem nauki i technologii, drugą największą gospodarką w prowincji Syczuan oraz trzecim największym miastem w prowincji Syczuan i Chongqing. Od 2013 r., a więc przez ostatnie 10 lat, Chińskie Międzynarodowe Targi Hi-Tech, wydarzenie o randze krajowej, corocznie odbywają się w Mianyang – mieście nauki i technologii.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2263644/Mianyang.jpg 

Źródło: Xinhuanet

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment