imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Mariusz Kamiński trafił do szpitala w Radomiu

5s8qu9iv3grud6yo94prv9cw67pjn7in.jpg


Jako pierwsza, informację o problemach zdrowotnych byłego szefa CBA podała radomska “Gazeta Wyborcza”. Kilkadziesiąt minut później wiadomość pojawiła się także na facebookowym profilu partii Suwerenna Polska. Chwilę później Telewizja Republika udostępniła film na którym widać karetkę wyjeżdżającą z radomskiego aresztu.

 

Krótki wpis pojawił się także na twitterowym profilu posła Kukiz’15 Marka Jakubiaka.

 

“Mariusz Kamiński trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Radomskiego Szpitala przy ulicy Aleksandrowicza” – napisał.

 

Kolejne informacje pojawiły się także na profilu Komitetu Obrony Więźniów Politycznych.

 

“W związku z gwałtownym pogorszeniem stanu zdrowia Minister Mariusz Kamiński został przewieziony do szpitala w Radomiu. Jego stan jest poważny, bliscy Ministra czekają na informacje od lekarza. Obecnie trwają badania” – czytamy.

 

ZOBACZ: Ułaskawienie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Zamieszanie po słowach prezydenta

 

Krótki komentarz w sieciach społecznościowych zamieścił także wieloletni współpracownik Mariusza Kamińskiego, Stanisław Żaryn.

 

“Panie Ministrze Adam Bodnar, czas zrozumieć, że Pana obstrukcja ws. ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika może kosztować ludzkie życie! Proszę przekazać akta i opinie do Prezydenta RP. Nie ma czasu na zwłokę” – stwierdził.

Przewlekła choroba Mariusza Kamińskiego

Areszt Śledczy w Radomiu, gdzie od 10 stycznia przebywał Mariusz Kamiński został wybrany m.in. ze względu na stan zdrowia polityka. Jako jedyny w województwie mazowieckim posiada więzienny szpital, który może zapewnić podstawowe leczenie.

 

O problemach zdrowotnych byłego szefa CBA informował jego syn Kacper. Ujawnił on, że 58-letni polityk cierpi na cukrzycę.

 

– Są różne opinie lekarskie. Jedna mówi, że stan zdrowia zagraża życiu, a druga, że ten stan jest dobry (…) Do końca tego nie wiemy. Obawiamy się jako rodzina. Jest to dla nas traumatyczne przeżycie – stwierdził.

Maciej Wąsik i Mariusz Kamiński w więzieniu

20 grudnia 2023 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wydał prawomocny wyrok wobec byłych szefów CBA Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Politycy PiS zostali skazani na dwa lata pozbawienia wolności za nadużycia w związku z tzw. aferą gruntową.

 

ZOBACZ: “Agent Tomek” ujawnia, na co szły publiczne pieniądze. Roman Giertych zawiadamia prokuraturę

 

Prezydent Andrzej Duda 11 stycznia, po spotkaniu z żonami byłych szefów CBA, poinformował o wszczęciu procedury ułaskawienia.

 

“Wnioskuję do Prokuratora Generalnego, aby zawiesił wykonywanie kary, aby zwolnił z aresztu na czas postępowania ułaskawieniowego Mariusz Kamińskiego i Macieja Wąsika” – oświadczył.


mjo
/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment