imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Kulminacja tenisowej LOTTO SuperLIGI odbędzie się w dniach 8-10 grudnia w Kozerkach

DOC.20231201.47045855.1.JPG


Na terenie kompleksu sportowo-tenisowego Tenis Kozerki o tytuł Drużynowych Mistrzów Polski powalczą cztery najlepsze ekipy sezonu zasadniczego LOTTO SuperLIGI – BKT Advantage Bielsko-Biała, KT KUBALA Ustroń, OSAVI TENNIS TEAM Kalisz oraz CKT Grodzisk Mazowiecki. Turniej mistrzowski odbędzie się w dniach 8-10 grudnia.

Faworytem do zwycięstwa w FINAL FOUR jest aktualny Drużynowy Mistrz Polski – BKT Advantage Bielsko-Biała. Bielszczanie sięgnęli w sezonie po komplet zwycięstw, z których żadne nie było praktycznie zagrożone.

„Pojawimy się w Kozerkach z jasnym celem obrony tytułu i innego rozwiązania nie bierzemy pod uwagę. Pamiętajmy jednak, że sport rządzi się swoimi prawami, a pojęcie tzw. murowanego faworyta nie istnieje” – zapowiada Piotr Szczypka, prezes BKT Advantage Bielsko-Biała.

Drugą z rozstawionych drużyn będzie KT KUBALA Ustroń, a ich rywale – drużyny z miejsc trzeciego i czwartego – będą wyłonione w drodze czwartkowego losowania. Oba spotkania półfinałowe odbędą się w piątek, natomiast w sobotę rozpoczną się zmagania o trzecie miejsce oraz finał (pierwsze trzy mecze). Na niedzielę planowane jest dokończenie rywalizacji w obu spotkaniach oraz ceremonia wręczenia pucharów. Każde spotkanie składać się będzie z sześciu lub siedmiu meczów (w przypadku remisu 3:3).

Bilety na to wydarzenie można kupić na platformie eBilet.pl. Jednodniowe wejściówki kosztują 85 zł, natomiast z myślą o tych, którzy zamierzają spędzić w Kozerkach cały weekend, przygotowano karnety trzydniowe w cenie 201,50 zł. Pula biletów jest ograniczona.

„Mamy nadzieję, że w Kozerkach cztery ściany będą pomagać gospodarzom, aczkolwiek urok sportu polega przecież na jego nieprzewidywalności. Uważam, że podczas turnieju finałowego, gdzie pojawi się presja i nerwy, wszystko będzie możliwe. Na pewno damy z siebie wszystko, a zawodnicy będą walczyć na korcie do ostatniej piłki. Tyle mogę obiecać” – zapowiada Jarek Lewandowski, dyrektor CKT Grodzisk Mazowiecki.

Link do sprzedaży biletów: https://www.ebilet.pl/sport/tenis/lotto-superliga 

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Krajowa Grupa Spożywcza, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerem LOTTO SuperLIGI – FINAL FOUR została gmina Grodzisk Mazowiecki.

Źródło informacji: PAP MediaRoom


Source link

Leave a Comment