imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Krosno: Przełom ws. zabójstwa właściciela kantoru? Krzysztof Wolan poszukiwany listem gończym

b98qhw26c9afr4etesi91yaq7tmmnoqd.png


Policjanci z Krosna szukają 51-letniego Krzysztofa Wolana, podejrzanego o dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Jak przekazały lokalne media, chodzi o napad sprzed 23 lat, którego ofiarą był właściciel kantoru. Ten sam przedsiębiorca w 2009 roku został zabity przez złodzieja we własnym domu. Śledczy łączą dwie sprawy i sądzą, że bandytą oraz zabójcą może być ta sama osoba.

List gończy za 51-letnim Krzysztofem Wolanem wydała we wtorek podkarpacka policja. Jak poinformowano, mundurowi z Krosna szukają mężczyzny podejrzanego o popełnienie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Chodzi o przestępstwo z art. 280 Kodeksu karnego. 

 

Sprawa zajmuje się małopolski wydział Prokuratury Krajowej w Krakowie, zajmujący się przestępczością zorganizowaną i korupcją. “Apelujemy do wszystkich osób, które znają miejsce pobytu mężczyzny o kontakt pod numerem telefonu 47 828 33 23 lub z najbliższą jednostką Policji” – czytamy w komunikacie funkcjonariuszy.

 

Podejrzany Krzysztof WolanPodkarpacka policja

Podejrzany Krzysztof Wolan

Zabójstwo właściciela kantoru w Krośnie. Złodziej zaatakował w jego własnym dom

W liście gończym nie wyjaśniono, o jaki rozbój chodzi. Lokalny portal rzeszow-news.pl ustalił jednak, że poszukiwania Krzysztofa Wolana mają związek z napadem na Tadeusza S., właściciela kantoru w Krośnie sprzed 23 lat. Jak podawało krosno24.pl, do rozboju doszło 16 grudnia 2000 roku. Dwóch sprawców zaatakowało przedsiębiorcę, ukradło mu saszetkę z pieniędzmi i uciekło.

 

ZOBACZ: Zabójstwo 6-latka. Trwa obława na Grzegorza Borysa

 

Śledczy łączą tę sprawę z zabójstwem tego samego właściciela kantoru z 31 lipca 2009 roku i nie wykluczają, że obu czynów dokonała ta sama osoba. Za drugim razem, w środku dnia, żona Tadeusza S. otworzyła drzwi nieznajomemu, który przedstawił się jako urzędnik. Napastnik wyjął pistolet, okradł dom z kosztowności, związał gospodynię i oczekiwał na przyjście 77-letniego wówczas przedsiębiorcy. 

 

Złodziej – zaraz po tym, jak starszy mężczyzna wszedł do domu – zaatakował go, zabrał torbę z co najmniej 200 tys. zł w gotówce, pozbawił go też legalnie posiadanego pistoletu i zranił seniora w szyję. Obrażenia właściciela kantoru okazały się śmiertelne.

 

Portret pamięciowy zabójcy właściciela kantoruPodkarpacka policja

Portret pamięciowy zabójcy właściciela kantoru

Archiwum X zajęło się zabójstwem Tadeusza S. z Krosna

Do tej pory nie schwytano ani osób, które napadły na Tadeusza S. w 2000 roku, ani jego zabójcy poszukiwanego od ponad dekady. Portret pamięciowy tego drugiego policja publikowała wielokrotnie w ciągu minionych lat. Sprawę wyjaśnienia śmierci 77-latka przejęło jakiś czas temu rzeszowscy policjanci z Archiwum X.

 

Krosno24.pl przekazało, że Krzysztof Wolan był w przeszłości właścicielem firmy autobusowej kursującej na trasie z południa Podkarpacia do Krakowa. Prywatnie pasjonował się lotnictwem, które uprawiał na krośnieńskim lotnisku.

Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment