imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

KOHLER i SR_A przygotowują limitowaną edycję baterii łazienkowych, którą zaprezentują podczas Design Miami/ 2023

Kohler_SR_A_Formation_01_faucet_at_Design_Miami_2023.jpg


PR Newswire/ Kohler Co.

KOHLER, Wisconsin, 20 września 2023 r. /PRNewswire/ — Kohler Co. oraz laureat licznych nagród, brytyjski artysta i projektant dr Samuel Ross oraz jego studio projektowe SR_A na Design Miami/ 2023 zaprezentują limitową edycję baterii łazienkowych Kohler x SR_A Formation 01. Niezwykły układ kątów i śmiały, industrialny kolor Haptic Orange produktu sprawiają, że wykracza on poza tradycyjne wyobrażenie o wyglądzie i działaniu baterii łazienkowych. Współpraca Kohler i SR_A opiera się na awangardowym podejściu artystycznym Samuela, jednocześnie oddając hołd 150-letniej historii innowacji i rzemiosła w odkrywaniu na nowo wzornictwa instalacji wodnych. Nowa limitowana edycja baterii łazienkowych zmienia sposób, w jaki na co dzień postrzegamy przedmioty codziennego użytku, ich formę i funkcję, przekraczając granice materiałów, form i kolorów.

„Dotychczas byliśmy liderami innowacji, kreatywności i odważnego przywództwa – są to cechy, które wpisują się w podejście Samuela i SR_A. Bateria Kohler x SR_A Formation 01 jest pierwszym namacalnym wyrazem naszej współpracy, która stanowi doświadczenie niespotykane dotychczas w branży – powiedział David Kohler, prezes i dyrektor generalny. – Przełomowe pomysły powstałe przy naszej współpracy pomagają w umocnieniu naszej czołowej pozycji w branży i motywują nas do poszerzania perspektyw, jeśli chodzi o produkty i procesy”.

MATERIAŁY

Formation 01, stworzony jako pojedynczy obiekt o charakterze rzeźby, co odróżnia go od tradycyjnych wykończeń elementów metalizowanych, wyznacza nowe oczekiwania związane z rytuałem wody. Bateria zaprojektowana z neolastu, nowego materiału stosowanego wyłącznie przez firmę Kohler, który umożliwia ekspresyjne wyrażanie formy i uzyskiwanie zupełnie nowych kształtów i nasycenia barw. Formation 01, zamontowany na tarczy ze stworzonego przez Kohler żeliwa, idealnie łączy w sobie przyszłościowe wzornictwo i ponadczasowy przemysłowy charakter żeliwa.

FORMY

Zaawansowany technologicznie projekt niestandardowego przepływu wody pozwala na dostarczanie jej przez ostre kąty baterii. Dynamika przepływu podyktowana kształtem i ekspresyjnymi kątami baterii wymaga precyzyjnej kontroli ciśnienia, umożliwiając reinterpretację wyglądu baterii oraz zamierzonego i doświadczanego przepływu wody. Zakrzywiona rękojeść dopełnia ultranowoczesne wzornictwo przedmiotu. 

KOLORY

Industrialny odcień Haptic Orange przywołuje debiut „Tiger Lily” w linii łazienkowej Kohler w 1967 r. – oraz łączy charakterystyczny kolor stworzony przez Rossa z przełomowym podejściem do barw, jakie Kohler prezentuje od lat.

Wyprodukowana zgodnie z progresywnymi analizami w zakresie projektowania i praktycznych doświadczeń studia SR_A bateria rzuca się w oczy i przyciąga uwagę, niezależnie od tego, gdzie zostanie zamontowana. Abstrakcyjna w swym charakterze Formation 01 pozostaje otwarta na interpretację, która po części zależy od użytkownika.

„Codziennie korzystamy z baterii łazienkowych, a spojrzenie na tę czynność jest pokoleniowym wkładem w badanie formy i funkcji związane z rozwojem nowych oczekiwań przyszłych pokoleń dotyczących rozwiązań do dostarczania wody – mówi dr Ross. – Bateria stworzona we współpracy z Kohler łączy w sobie cechy charakterystyczne naszego studia wzornictwa przemysłowego SR_A: celowo abstrakcyjne, uproszczone użycie formy i koloru, czasami minimalne i zaskakujące w zastosowaniu. Duża widoczność obiektu łączy się ze wspólnym podejściem wpisującym się w filozofię studia projektowego i eksperymentowaniem związanym z komunikacją hiperwizualną – skupiamy się na przyszłych perspektywach i rozwiązaniach wzorniczych, które zachęcają do zadawania pytań i krytyki. Często wiąże się to z dekonstrukcją znanych obiektów i form”.

Bateria Formation 01 zadebiutuje na stoisku Kohler na targach Design Miami/ (6-10 grudnia 2023 r.) i będzie dostępna do kupienia na sra.kohler.com w grudniu. Przed debiutem odwiedzający stronę internetową Kohler x SR_A mogą doświadczyć korzystania z baterii poprzez filtr rzeczywistości rozszerzonej, który pozwala użytkownikom umieścić baterię w ich domowej przestrzeni lub w dowolnym miejscu, które ich zainspiruje.

Kohler i SR_A planują przedstawić więcej szczegółów swojej wieloletniej współpracy na lata 2023 i 2024, inspirując odbiorców za pomocą bezpośrednich prezentacji i wrażeń z korzystania z produktów marki.

Obrazy dla mediów można znaleźć w pakiecie prasowym Kohler x SR_A. 

SR_A

SR_A, założone w 2019 r. przez dr Samuela Rossa, to progresywne studio projektowe, które stworzyło oparte na współpracy projekty komercyjne z LVMH Group, Apple Group i Nike Group, a także z niezależnymi firmami zajmującymi się technologiami i projektowaniem. To brytyjskie studio tworzy projekty architektoniczne w zakresie wzornictwa przemysłowego, przestrzeni i komunikacji wizualnej. Dział filantropijny studia, Black British Artist Grants, zapewnia finansowanie kształcenia akademickiego i granty dla artystów z niedostatecznie reprezentowanych grup społecznych Brytyjczyków o pochodzeniu karaibskim lub afrykańskim. W tym celu SR_A stworzyła radę doradczą złożoną z następujących instytucji: Muzeum Wiktorii i Alberta, Royal College of Art, British Fashion Council, Design Museum i University of Westminster. SR_A to sposób na obiektywne, estetyczne i strukturalne zmiany wprowadzane za pomocą wzornictwa. 

Więcej informacji na stronie sr-a.com.

Kohler Co.

Od 150 lat Kohler Co. jest światowym liderem w dziedzinie projektowania, innowacji i wytwarzania eleganckich produktów kuchennych i łazienkowych; luksusowych szafek, płytek i oświetlenia; rozwiązań z zakresu dystrybucji energii dla domów oraz przemysłowych systemów zasilających, a także technologii napędowych – oraz luksusowych rozwiązań hotelarskich i prestiżowych mistrzostw golfowych. Będąca spółką prywatną Kohler Co. powstała w 1873 r. i ma siedzibę w Kohler w stanie Wisconsin. Kohler opracowuje rozwiązania naglących problemów, m.in. związanych z dostępem do czystej wody i sanitariatów dla potrzebujących społeczności z całego świata w celu poprawy jakości życia obecnego i przyszłych pokoleń.

KOHLER kuchnia i łazienka, energia, obiekty golfowe i kurorty

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2211193/Kohler_SR_A_Formation_01_faucet_at_Design_Miami_2023.jpg 

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/2211194/Kohler_award_winning_British_artist_and_designer_Dr_Samuel_Ross.jpg   

Źródło: Kohler Co.

KONTAKT:

Vicki Hafenstein

e-mail: [email protected] 

Źródło informacji: PR Newswire
 


Source link

Leave a Comment