Fortuna Puchar Polski: Cracovia kolejnym ćwierćfinalistą. Skromna wygrana “Pasów”

Goście wyszli na prowadzenie w 12. minucie meczu. Miejsce w środkowej strefie boiska wywalczył sobie Pelle van Amersfoort. Holender zagrał piłkę na wolne pole do Rivaldinho. Brazylijczyk przejął piłkę i oddał strzał. Futbolówka przeszła między nogami Adriana Lisa trafiła do siatki, a “Pasy” objęły prowadzenie w meczu.

Warta mogła wyrównać w 23. minucie gry. Michał Jakóbowski ruszył prawym skrzydłem i zacentrował piłkę w pole karne. Tam główkował Maciej Żurawski, lecz młody zawodnik nieczysto trafił w piłkę. Kilka minut później we własnym polu karnym niebezpiecznie skiksował Dawid Szymonowicz. Niewiele zabrakło i bylibyśmy świadkami gola samobójczego.

Później po obu stronach brakowało klarownych sytuacji do zdobycia gola. Do przerwy było 1:0 dla gości.

Na początku drugiej połowy również niewiele się działo. Przełom mógł nastąpić w 62. minucie. W pole karne lewą stroną wdarł się w pole karne Daniel Pik. Skrzydłowy Cracovii zderzył się z Łukaszem Trałką, po czym sędzia odgwizdał rzut karny. Arbiter zdecydował się jednak skonsultować decyzję z wozem VAR. Ostatecznie postanowił odwołać decyzję i przyznać piłkę Warcie.

W 74. minucie groźnie z dystansu strzelał Robert Janicki, ale uderzenie zostało wybronione przez Karola Niemczyckiego. Osiem minut później nieźle w polu karnym zachował się Mateusz Czyżycki, lecz jego strzał był za lekki i bramkarz “Pasów” nie miał z nim problemu.

Pod koniec meczu poznaniacy ruszyli do ataku, lecz nie udało im się trafić do siatki. Cracovia odniosła zwycięstwo i zagra w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Rywalami obrońców trofeum będzie zwycięzca pary Górnik Zabrze – Raków Częstochowa.

Warta Poznań – Cracovia 0:1 (0:1)

Bramka: Rivaldinho 12

Warta Poznań: Adrian Lis – Jan Grzesik, Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb – Mariusz Rybicki (65, Robert Janicki), Łukasz Trałka (65, Mateusz Czyżycki), Mateusz Kupczak, Maciej Żurawski (74, Mateusz Sopoćko), Michał Jakóbowski (90, Gracjan Jaroch) – Mateusz Kuzimski.

Cracovia: Karol Niemczycki – Cornel Râpă, Dawid Szymonowicz, Iván Márquez, Patryk Zaucha (61, Michal Sipľak; 78, Diego Ferraresso) – Thiago (78, Ivan Fiolić), Damir Sadiković (86, Jan Ziewiec), Florian Loshaj, Pelle van Amersfoort, Sergiu Hanca (61, Daniel Pik) –  Rivaldinho.

Żółte kartki: Jakóbowski, Żurawski – Pik.