imalopolska

najnowsze wiadomości

Zdrowie

Czy ogrzewanie grzejnikowe to rzeczywiście dobry pomysł? – Wolna Polska – Wiadomości

komfort-1200x630.jpg


Inwestorzy zastanawia się, czy warto pozostać przy ogrzewaniu grzejnikowym, czy może zdecydować się na droższe w montażu wodne ogrzewanie podłogowe. W celu podjęcia dobrej decyzji, należy określić swoje potrzeby i możliwości finansowe oraz zwrócić uwagę na architekturę budynku.

Podłogówka wodna nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem, dlatego też nie należy podejmować pochopnych decyzji. Najpierw warto poznać plusy i minusy tradycyjnych grzejników, które w większości przypadków sprawdzają się od wielu lat.

Jakie są zalety wady i zalety ogrzewania grzejnikowego?

W przypadku ogrzewania grzejnikowego można liczyć na wygodę, gdyż można w bardzo szybki sposób nagrzać całe pomieszczenie i ustalić konkretną temperaturę. Grzejniki osiągają wysoką temperaturę bardzo szybko, co jest szczególnie doceniane w okresie zimowym, kiedy chcemy się błyskawicznie rozgrzać. Od nas zależy to, czy grzejnik ma działać z maksymalną mocą, czy też ma być całkowicie wyłączony i nie generować dodatkowych kosztów. Ogrzewanie grzejnikowe – https://it600.pl/zastosowanie jest proste w montażu. Nie trzeba przejmować się koniecznością wykonania żadnych długotrwałych i kosztownych remontów ani też zrywać podłogi, jak ma to miejsce w przypadku ogrzewania podłogowego. Znaczenia nie ma też to, co znajduje się na podłodze. Można śmiało wyłożyć podłoże kafelkami czy parkietem oraz położyć na to grube i puszyste dywany. Wystrój wnętrza także nie ma znaczenia. Nawet jeśli grzejnik zostanie w pewnym stopniu zasłonięty, nadal będzie działał.

O czym warto pamiętać?

Ogrzewanie grzejnikowe ma też swoje minusy. Jednym z nich jest niemały koszt eksploatacji. Trzeba też liczyć się z wszechobecnym kurzem ze względu na zjawisko konwekcji. Jeśli ktoś jest alergikiem, z pewnością lepszym rozwiązaniem będzie w jego przypadku ogrzewanie podłogowe. Ciągły ruch powietrza w przypadku grzejników sprawia, że drobinki kurzu cały czas krążą w powietrzu, co jest uciążliwe. Nie mówiąc o gromadzeniu się brudu, który zalega na grzejnikach i jest trudny w doczyszczeniu. Zagospodarowanie przestrzeni również może być problematyczne, szczególnie przy mniejszych wnętrzach. Nie każdemu uśmiecha się siedzenie czy spanie przy gorącym grzejniku, a czasami trudno jest ustawić go gdzieś indziej i pomieścić w pokoju wszystkie meble łącznie z urządzeniami.


Source link

Leave a Comment