Ćwierćfinały PlusLigi: Wyniki i skróty pierwszych meczów

Siatkarze Bogdanki LUK Lublin i Projektu Warszawa przed pierwszym meczem ćwierćfinałowym PlusLigi.

Pierwsze starcia w ćwierćfinałach PlusLigi za nami! Cztery mecze, cztery zwycięstwa gości, czyli… bez niespodzianek. Wygrywały drużyny wyżej notowane w tabeli, które w najbliższy weekend mogą we własnych halach przypieczętować awans do czołowej czwórki. Sprawdź wyniki i zobacz skróty pierwszych meczów ćwierćfinałowych w PlusLidze.

Z roli faworyta pewnie wywiązał się Jastrzębski Węgiel. Zwycięzca fazy zasadniczej pewnie pokonał na wyjeździe Indykpol AZS Olsztyn 3:0. Podobnie Aluron CMC Warta Zawiercie, który również w trzech setach wygrał z PSG Stalą Nysa. Najciekawszą sytuacją pierwszego dnia ćwierćfinałowej rywalizacji była dwudziestominutowa przerwa w starciu w Nysie. W drugiej partii doszło tam do zapalenia się jednej z lamp i potrzebna była interwencja straży pożarnej.

Więcej emocji dostarczyły kibicom czwartkowe mecze ćwierćfinałowe. Trudną przeprawę mieli siatkarze Asseco Resovii z Treflem Gdańsk. Przegrywali już 1:2, jednak zdołali odwrócić losy spotkania i wygrać 3:2. Zwycięstwo przypłacili jednak kontuzją lidera zespołu. Stephen Boyer najprawdopodobniej skręcił kostkę.

Niespodzianką pachniało również w starciu Bogdanki LUK Lublin z Projektem Warszawa. Lublinianie wysoko wygrali pierwszą partię. Kolejne trzy sety zdominowali już jednak wyżej notowani stołeczni siatkarze.

Mecze rewanżowe Jastrzębskiego Węgla z Indykpolem AZS oraz Aluronu CMC Warty z PSG Stalą zostaną rozegrane w sobotę, natomiast spotkania Projektu z Bogdanką LUK oraz Asseco Resovii z Treflem w niedzielę. W tym sezonie ćwierćfinały play-off są rozgrywane systemem mecz i rewanż, z możliwym złotym setem w przypadku równej liczby punktów po dwóch spotkaniach.

Półfinałowa rywalizacja zostanie rozegrana 17 i 20 kwietnia. Spotkania o medale będą się toczyć do dwóch zwycięstw. Mistrza Polski poznamy najpóźniej 28 kwietnia.

Ćwierćfinały PlusLigi – mecze, wyniki, skróty:

2024-04-10: Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 16:25, 19:25)
2024-04-13: Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)

2024-04-10: PSG Stal Nysa – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (26:28,19:25,19:25)
2024-04-13: Aluron CMC Warta Zawiercie – PSG Stal Nysa (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)

2024-04-11: Bogdanka LUK Lublin – Projekt Warszawa 1:3 (25:16, 13:25, 19:25, 19:25)
2024-04-14: Projekt Warszawa – Bogdanka LUK Lublin (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)

2024-04-11: Trefl Gdańsk – Asseco Resovia 2:3 (19:25, 27:25, 25:23, 16:25, 11:15)
2024-04-14: Asseco Resovia – Trefl Gdańsk (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).